Одарич не погодився з Майбородою та закликав відзначати День Перемоги у всіх його проявах - святковому і трагічному

Після того як Сергій Одарич з рештками своєї команди пройшли до Пагорба Слави та вшанували пам'ять загиблих, колишній міський голова поспілкувався з пресою. 

Спочатку як і годиться Одарич привітав всіх з Днем Перемоги.

- Я хотів би в цей день – День Перемоги, привітати всіх черкасців з цією подією. Кожного року, 9 травня ми згадуємо наших близьких, рідних, наших невідомих людей. Які поклали свою молодість, свої кращі роки життя, поклали своє здоровя, а мільйони людей поклали своє життя на вівтар нашої свободи, на вівтар нашої незалежності і домоглися того, що фашизм був ліквідований. 

Тому хотілося б в цей день звичайно пригадати всіх хто віддав своє життя за нашу свободу, за нашу можливість сьогодні жити, працювати під чистим безхмарним небом і звичайно побажати ще довгих років життя тим людям, які пройшли війну. Передаю вітання всім ветеранам і побажання довгих років життя, - по-мерському розпочав Сергій Одарич.

Згодом відставлений мер на прохання журналіста, прокоментував заяви нині своєї соратниці у боротьбі за самоврядування, Любові Майбороди. Нагадуємо читачу, що 8 травня під час жалобного молебню який було проведено на Пагорбі Слави, Любов Володимирівна закликала не святкувати День Перемоги.

- Ви знаєте є різні думки і ставлення до Дня Перемоги. І ми бачимо, що кожен рік напередодні цього дня, знову і знову відбуваються дискусії: треба святкувати – не треба святкувати, кого вважати ветераном - кого не вважати.

Я вважаю безумовно, щоб ми не хотіли, як би не намагалися змінити суспільну думку - День Перемоги він неминуче буде завжди складатися з двох частин. День Перемоги завжди буде свято для тих людей які домоглися звільнення своєї території, звільнення своїх домівок, домоглися миру. Це завжди буде свято і цю складову ми ніколи не відкинемо.

З іншого боку це день жалоби тому, що мільйони життів безневинно втрачених і не лише в умовах бойових дій, а й невинно закатованих в таборах, знищених серед мирних жителів тому - це завжди буде жалоба, - висловив свою позицію Сергій Одарич.

Одарич підтримав ініціативу Народного Руху, але не погодився з заявами Майбороди.

- Я вважаю абсолютно є неправильним намагатися лишити якусь одну складову. Ми завжди повинні про ці дві складові пам’ятати і те, що Народний Рух вшановував пам'ять людей які віддали життя в тій війні, я вважаю це правильним. І те, що ми сьогодні виходимо і виходимо з усмішками і вітаємо один одного із святом – це теж я вважаю правильно. І скільки буде людство стільки і будуть ці дві складові, - підсумував Сергій Олегович.
 

Останні новини