Очисні споруди на Черкащині не здатні ефективно очищувати стоки

Як інформує державна екологічна інспекція в Черкаській області, на території Черкаської області основними джерелами забруднення водних об’єктів залишаються очисні споруди та каналізаційні мережі виробничих управлінь житлово-комунального господарства.

Із діючих в області 38 комплексів очисних споруд більше половини потребують реконструкції. У п’яти районах області міські очисні споруди взагалі відсутні. Це Городищенський, Драбівський, Жашківський, Корсунь-Шевченківський та Шполянський райони.

У решти районів області очисні споруди працюють неефективно і потребують реконструкції. Стічні води скидаються в поверхневі водойми із перевищенням допустимих норм по азоту амонійному, нітритам, нітратам, завислим речовинам, БСК, ХСК.

Продовжують забруднюватись скидами неочищених стічних вод водні об’єкти, що відводяться із забудованої території, на якій вони утворилися внаслідок випадання атмосферних опадів, наприклад КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» м. Черкаси. Скид зливових вод з території м. Черкаси через зливову каналізацію скидається без очистки за допомогою 14 колекторів в Кременчуцьке водосховище.

Останні новини