Обласний очільник Народного Руху Ігор Волошин: "Я особисто і значна частина партійців проти об'єднання з УНП " (інтерв'ю частина 1)

Пропонуємо до уваги читачів ексклюзивне інтерв’ю з очільником де-юре, а де-факто екс-очільником Черкаської обласної організації Народного Руху України – Ігорем Волошиним. В частині першій ексклюзивного інтерв’ю, з паном Ігорем ми поговоримо про ситуацію яка склалася в обласній організації Народного Руху у зв’язку з всеукраїнськими об’єднавчими процесами між Народним Рухом та Українською Народною партією.

1. Яка ситуація склалася у місцевій організації Народного Руху у зв’язку з об’єднавчими процесами з Українською Народною Партією? 

Народний Рух України брав участь у двох політичних об’єднаннях. Перше – це об’єднання з Українською Народною Партією. 19 травня на з’їзді Народного Руху УНП розпустилася і увійшла до складу НРУ. Партії будуть працювати на основі статуту НРУ із певними змінами, фактично на юридично-правовій основі Руху. Зараз по всій Україні відбувається процес перереєстрації місцевих організацій. 

Окрім того рухівці взяли участь і в ще одному об’єднавчому процесі – батьківщинівському. Коли на об’єднавчому з’їзді до ВО «Батьківщина» влилися «Фронт Змін», «Реформи і порядок» та частина НРУ. Більше того, деякі обласні організації увійшли повним складом у ВО «Батьківщина». Ми в Черкасах прийняли рішення, що кожен партієць вирішує сам (за індивідуальною згодою) чи перереєстровуватися в оновленій партії, чи входити до «Батьківщини», чи до іншої організації. Кожен іде туди, куди він вважає за потрібне.

2. Чи буде обласна конференція об’єднаного Руху?

Зараз створено організаційний комітет по перереєстрації, до нього увійшло по 4 особи від суб’єктів об’єднання. Я сприяю його роботі, створив належні умови. Не зважаючи на те, що я не підтримував об’єднання з УНП, я, як член партії, виконую рішення З’їзду. Після перереєстрації у районах виберуть нове керівництво парторганізацій. А згодом проведуть обласну конференцію, де оберуть нового голову та всі статутні органи.

3. Ви особисто були проти об’єднання з УНП, а якою була думка членів організації?

Я особисто і значна частина членів черкаської організацій НРУ також була проти цього об’єднавчого процесу.

4. Ви застосовували якісь методи партійного впливу та дискусії щоб висловити свою позицію?

Перед з’їздом відбувалися обласні конференції в тому числі і в Черкасах, де були присутні делегати, голови районних організацій партії. Були різні думки, але в цілому партійці вирішили, що нам такий формат об’єднання не потрібен.

Особливо були проти старі партійці і я їх розумію, тому що в них є певне несприйняття УНП через розкол Руху в 1999 році, в результаті якого і утворилася Українська народна партія. Радикально налаштовані рухівці навіть говорять, що розкольники винні у вбивстві В’ячеслава Чорновола. Надзвичайно гострим стояло питання позиції УНП у політичному житті до сьогоднішнього часу. Оскільки НРУ і УНП йшли різними шляхами, про це говорить і підтримка різних лідерів.

На останніх виборах ми підтримували ВО «Батьківщину» і пішли в блоці об’єднаної опозиції, УНП підтримувало «Нашу Україну». Тобто ми були конкурентами. На президентських виборах ми підтримували Юлію Тимошенко, а УНП мало свого кандидата. Але це вже історія. Сподіваюся, що нинішньому об’єднаному Рухові все вдасця якнайкраще. 

5. Ще якісь обласні організації були проти об’єднання?

Сім організацій виступили проти – Волинська, Рівненська, Київська обласна, м. Київ, Херсонська, Черкаська, Сумська та молодіжне крило партії – всеукраїнська громадська організація «Молодий Народний Рух».

6. Яка доля місцевих партійців НРУ?

Абсолютно по-різному складається доля. Цікаво те, що є незадоволені як з боку Руху, так і з боку УНП. Звісно будь-яке об’єднання це правильно і добре, якщо не вдаватися в подробиці, не згадувати старих конфліктів, а для виборця це плюс, що об’єднуються дві схожі партії. Проте партійці знають ситуацію трохи глибше, тому багато незадоволених. Але рішення прийнято, тому ми маємо його виконувати.

На сьогодні на Черкащині про стовідсоткову перереєстрацію оголосили лише три рухівські організації. Дехто повідомив, що піде в «Свободу», дехто сказав, що приєднається до ВО «Батьківщина», дехто взагалі сказав, що не буде нікуди приєднуватися. Наприклад, Катеринопільська і Шполянська організації зазначили, що ми приєднуватися не будемо тому, що ми самодостатні. Це не зовсім правильно, тому що вони юридично не зможуть себе позиціонувати і брати участь у виборах.

7. Яка Ваша позиція? Чи залишатиметеся Ви в НРУ?

На сьогоднішній день я залишаюся рухівцем, я не виходив з партії. Юридично я ще голова обласної організації, а фактично вже ні, про що я проінформував рухівців. На цю мить я отримав декілька пропозицій від партійних організацій національно-демократичного спрямування. Навіть деякі нові проекти, які створюються зараз, також забажали бачити мене у своїх лавах. Рішення я ще не прийняв. За духом я назавжди залишаюся рухівцем, але в зв’язку з тими подіями, що відбуваються, мені доведеться приймати рішення.

8. Ідея по об’єднанню партій очевидно має йти з низу, а тут схоже відбувається навпаки?

Є різні думки щодо нового рухівського об’єднання. Дехто каже, що це можливо навіть проект банкової, для того щоб створити опозицію до опозиції. Саме об’єднання добре пропіарили. Напевно в подальшому його розкручуватимуть. Можливо навіть буде кандидат в Президенти від Руху. Час покаже.

9. Як Ви вважаєте чи є шанси у цього новоутвореного об’єднання на політичне життя?

Однозначно, бренд відомий і незаплямований. Хоча трохи призабутий. Якщо вкласти значні ресурси, то шанси звісно є. Разом з тим треба не забувати, що левову частину прихильників НРУ перейняла ВО «Свобода». Але як на мене ще прийде час справжньої рухівської ідеології.

10. Хто очолить обласну об’єднану організацію?

В особистій розмові голова НРУ Василь Куйбіда переконував, що покладатиметься на мене. Також у мене є інформація, що УНП бачить свого обласного очільника. Чи буде Юрій Сушко, нинішній очільник УНП, я не знаю, на скільки мені відомо, ставку робили не на нього. Варто наголосити, що Рух від інших партій завжди відрізняло те, що свого голову – районного, міського, обласного та й навіть всеукраїнського – обирали з низів. Обирали рядові члени партії, а не призначали з Центру. Тому, кому довірять партійці, той і буде головою.

Підготував: Олександр Безпрозванний 
 

Останні новини