Обережно. Сказ!!!

За повідомленням Черкаського міського управління головного управління Держсанепідслужби у Черкаській області, в місті Черкаси, мікрорайоні Луначарського зареєстровано випадок захворювання на сказ домашньої тварини (кіт), що підтверджено експертизою в Черкаській регіональній лабораторії ветеринарної медицини.
При попередньому епідеміологічному розслідуванні випадку сказу тварини 12.06.13р. у домашньому вогнищі виявлено чотири потерпілі особи, в тому числі одна дитина, які були направлені в травматологічні пункти міста. Постраждала дитина була госпіталізована в ортопедо-травматологічне відділення КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня» ЧОР для проведення комбінованого курсу щеплень проти сказу. Трьом дорослим особам після звернення в травматологічний пункт КЗ «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» ЧМР розпочато проведення антирабічних щеплень.
Фахівцями Черкаського міського управління Головного управління Держсанепідслужби у Черкаській області, Черкаського міського управління ветеринарної медицини в м.Черкаси та Черкаської міської державної лікарні ветеринарної медицини 13.06.13р. проведені подвірні обходи та опитування громадян мікрорайону з метою виявлення людей, які були травмовані або ослинені тваринами, в т.ч. твариною, хворою на сказ. В ході опитування було виявлено 1 дитину, травмовану власною домашньою кішкою, яка направлена на консультацію до лікаря-рабіолога дитячого травмпункту КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня» ЧОР.
При опитуванні мешканці району скаржилися на велику кількість безпритульних тварин, а також лисиць, яких вони періодично помічали на прибудинкових територіях.
З мешканцями мікрорайону проведені бесіди, роздані листівки по заходах профілактики сказу.
Про епізоотичну ситуацію зі сказу, що склалася на території міста та необхідність проведення профілактичних заходів Черкаським міським управлінням Держсанепідслужби були направлені приписи керівникам житлово-комунальних служб та закладів охорони здоров’я.
Сказ – це особливо небезпечне інфекційне захворювання, збудником якого є вірус і для якого характерне ураження центральної нервової системи і яке закінчується смертю. На сказ хворіють всі види домашніх, сільськогосподарських та диких тварин.
Джерелом інфекції є хворі на сказ тварини, захворювання передається від хворих та інфікованих тварин через покуси та ослинення. Інкубаційний період триває для тварин 7-8 днів, для людей – від 2-х тижнів до одного року.
Перші ознаки захворювання у людини з’являються на фоні повного здоров’я. На місці рани від укусу на 1-2 день від початку захворювання рубці робляться запаленими темно-червоними, з’являється тягучий біль. Починається слабкість, загальне нездужання, хворий втрачає апетит, погано спить, стає дратівливим, неспокійним, пригніченим, скаржиться на спрагу, але не може проковтнути воду через судоми м’язів глотки. Розвиваються тяжкі симптоми «водобоязні». Захворювання триває 2 – 4 дні і закінчується смертю хворого.
Якщо людину покусала або обслинила підозріла на сказ або невідома тварина першочергово потрібно застосувати заходи для негайного знешкодження вірусу у рані: місце укусу потрібно промити мильним розчином та обробити настоянкою йоду. Якщо рана кровоточить, зупиняти кровотечу не потрібно, бо разом з кров’ю вимивається і вірус. Висмоктувати кров з рани непотрібно і небезпечно через те, що вірус може потрапити в організм людини через тріщинки на слизових оболонках ротової порожнини.
Єдиний захід попередження сказу у людини, яку покусала тварина – щеплення, яке проводиться в травматологічних пунктах міста, за призначенням лікаря. Тому у разі покусу, ослинення потрібно звертатись за меддопомогою.
Пам’ятайте! Перерви під час проведення щеплень є неприпустимими. Самовільне скорочення або припинення курсу щеплень, які призначає лікар або несвоєчасно розпочатий курс щеплень часто стає причиною недостатності імунітету для запобігання хвороби.
Для запобігання захворювання на сказ домашніх тварин, їм щорічно потрібно робити профілактичні щеплення, а також виконувати правила утримання тварин.
Н А Г О Л О Ш У Є М О!
Дітям та підліткам, які покусані, послинені чи пошкрябані тваринами, як домашніми, так і невідомими, в тому числі хижими, необхідно звертатися за медичною допомогою в травматологічний пункт Черкаської обласної дитячої лікарні за адресою: вулиця 30 років Перемоги, 16/2, тел. 55-99-28.
Дорослим необхідно звертаться в травматологічний пункт Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги за адресою: вул. Р.Люксембург, 210, тел.64-74-80.
Травматологічні пункти працюють цілодобово.
 

Останні новини