"Обіцянка-цяцянка" від депутатів Черкаської міської ради підприємцям

Ми неодноразово висвітлювали численні рейдерські спроби захоплення та знищення ринку на вул. Пастерівській. Справа з непокірним ринком знову дійшла до мітингів. Вчора підприємці пікетували сесію Черкаської міської ради і досягли проміжного успіху. Але є багато але.

Нова влада Черкас вдалася до "червоного терору" проти підприємців

Епістолярна "творчість" найвищих черкаських посадовців

Так сесія Черкаської міської ради підтримала депутатський запит своїх колег до правоохоронних органів стосовно ситуації на торгівельному майданчику по вул. Пастерівська. Тепер ситуацію яка склалася вивчатиме міліція, СБУ та прокуратура. 

Відкриття сесійного засідання Черкаської міської ради 13 червня супроводжувалося мітингом підприємців із вулиці Пастерівської. Причину мітингу підприємці озвучили із трибуни у сесійній залі: «За останній рік наш ринок пережив більше 100 перевірок різних контролюючих органів влади як державного рівня, так і місцевого. Ми вже 8 років тут працюємо й останні 7 років – нікому не заважали. Але з відкриттям «Фермерського ринку» по вул. Смілянській почався шалений пресинг - нам погрожують особисто, по телефону й присилають «смс» із «проханням» покинути цей ринок й перейти торгувати на «Фермерський». Коли у 2004 році міська влада нас перевела із вул. Смілянської, 44 на вул. Пастерівську, тут була купа сміття та гола земельна ділянка. Ми власними зусиллями навели лад на цьому місці - провели централізоване водопостачання та водовідведення, електрику, збудували туалети, заасфальтували всю територію. Наш ринок щодня прибирається, вчасно вивозиться сміття. Ми всі – офіційні підприємці та сплачуємо всі необхідні податки». 

Розміщуємо фото листа підприємців до депутатів Черкаської міської ради в якому підприємці повідомляють, що нікуди не підуть з «насидженого» місця. 

«Із 6 по 12 червня 2013 року, щодня, о 4 годині ранку, без будь-якого попередження працівники Соснівського РВ УМВС України в Черкаській області в кількості 50-60 осіб, без пояснення причин зазначеного раннього візиту почали складати адміністративні протоколи відносно всіх присутніх на території підприємців, які займаються реалізацією сільськогосподарської продукції на земельній ділянці по вул. Пастерівська, що відведена під торгівлю с/г продукцією, згідно рішення Черкаської міської ради від 28.05.2004 р., - зазначено у депутатському запиті Святослава Вовкодава, Дениса Ананьєва та Володимира Мамалиги до начальника УМВС України в Черкаській області, начальника УСБУ в Черкаській області та прокурора Черкаської області. - Для з’ясування питання про законність ведення торгівлі, необхідно було спочатку вивчити та проаналізувати наявні дозвільні документи в орендаря земельної ділянки, а в подальшому роботи якісь висновки. Натомість відразу після з’явлення на території ринку майже кожен з працівників міліції почав складати протоколи про адміністративні правопорушення, маючи тверде переконання, що торгівля в даному місці заборонена. Одночасно з цим забороняли проводити будь-яку торгівлю, заблокували під’їзди до ринку…Хочемо зазначити, що дана земельна ділянка законно відведена, вчасно сплачується орендна плата. Вважаємо, що сили працівників РВ УМВС у м. Черкаси повинні бути направлені саме на ліквідацію стихійної торгівлі, а не на втручання у законну господарську діяльність. Керуючись статтею 15, 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», враховуючи звернення підприємців з вул. Пастерівській(додається), просимо провести перевірку викладених фактів та повідомити Черкаську міську раду по її результатам протягом 10 днів з дня отримання запиту.»

Цей запит депутатів Черкаської міської ради практично одностайно підтримали їх колеги.

Досить позитивними для підприємців звучать і коментарі, принаймні офіційні, представників нової влади міста – Віктора Білоусова та Ігора Мельникова.

- Якщо до цього ринку людьми давно протоптано доріжки – і якщо підприємці, у свою чергу, теж не хочуть нікуди іти – я переконаний, що ситуацію потрібно вирішувати на користь людей, із дотриманням всіх необхідних для ринку вимог, звісно, - вважає секретар Черкаської міської ради Віктор Білоусов. 

- Проблема ринків для Черкас стоїть досить гостро, - констатує голова фракції Партії Регіонів у Черкаській міській раді Ігор Мельников. – Проїхавшись містом, можна нарахувати десятки місць стихійної торгівлі – де люди торгують невідомо де і невідомо чим. Тож, якщо маємо ринок, який працює офіційно і людей, які хочуть, аби ринок там був - і ми повинні думати передовсім про цих людей. Ми прийшли у раду, аби захищати передовсім інтереси громади. І повинні піти назустріч побажанням людей – допомогти ринку створити такі умови, так впорядкувати свою діяльність, аби він міг нормально працювати задля людей. 

Однак чомусь депутати та й секретар міської ради і виконуючий обов’язки мера Віктор Білоусов не дали ходу ситуації з «невідомим» листом на основі якого і почалися перевірки. Вважаємо, що підприємцям варто було вимагати від депутатів прийняття ще одного запиту, який би дав відповідь на те – хто і за чиїм замовленням написав лист за яким знову трусили ринок. Цього не сталося. Про ситуацію з невідомо ким підписаним листом можна почитати тут. Епістолярна "творчість" найвищих черкаських посадовців

Виходить так, що на люди депутатська більшість і нова влада ніби за людей, а на тиху продовжують робити «свою справу». 

Тому важко вважати прийняття такого запиту міською радою остаточною перемогою підприємців. 

Найбільш цікаво виглядає те, що попри те, що лист на основі якого здійснювалися перевірки і відкликаний – а перевірки продовжилися навіть в день акції.

- Депутати прислухалися до нашого листа. Але навіть сьогодні, з самого ранку вже по традиції продовжували перевіряти, - повідомив директор ринку Олександр Островський. 

Отака от ситуація. Очевидним є те, що конфлікт навколо ринку буде продовжуватися, оскільки є дуже багато зацікавлених в цьому осіб. Осіб серед нової влади міста і депутатів, яким він як більмо на оці. Тому такі вчинки можна розцінювати лише як тимчасовий відступ. 

Підготував: Олександр Безпрозванний.
 

Останні новини