Іноземні тренери в українському футболі

За всю історію українського чемпіонату з футболу на чолі різних клубів були також і іноземні фахівці, причому мова йде як про тренерів з ближнього зарубіжжя, так і про наставників із Західної Європи.

Отже, сьогодні поговоримо про деяких тренерів-легіонерів в українській футбольній першості. Деякі букмекерські контори приймають ставки, в тому числі і на те, скільки протримається на своїй посаді той чи інший тренер, однак пам'ятайте, що беттинг це завжди ризик для ваших грошей і не більше ніж спосіб азартного проведення часу. Багато БК пропонують бонуси для новачків, проте в більшості випадків для їх отримання потрібно спочатку поставити свої реальні гроші, а сама винагорода може бути незрівнянно менше власних вкладень. Крім того, поставлені кошти потрібно ще й відіграти на вкрай складних умовах, так що великий ризик і зовсім залишитися в мінусі. Читати докладніше про одну з подібних акцій можна на сайті e2e4.ge, проте спочатку переконайтеся в тому, що описуваний букмекер легальний у вашій країні, а сама інформація відповідає дійсності.

Мірча Луческу

Найтитулованіший і успішний тренер серед іноземців в чемпіонаті України - це румунський коуч Мірча Луческу, який тренував Шахтар протягом 12 років, а зараз очолює київське Динамо. На рахунку Луческу 8 чемпіонств з Шахтарем в національній першості, 6 перемог в Кубку України і 7 тріумфів у Суперкубку країни. Луческу, як тренеру, також належить і головне досягнення українських клубів в єврокубках. Так, в сезоні 2008/09 Шахтар під його керівництвом взяв кубок УЄФА, перемігши у фіналі бременський Вердер. Після Шахтаря Луческу перебрався в Зеніт, проте в Петербурзі коуч провалився. Потім протягом двох років він керував турецькою національною збірною, а потім повернувся в Україну, очоливши Динамо Київ.

Юрій Сьомін

Чисто формально Юрій Сьомін також є іноземцем для українського чемпіонату. Російський тренер працював з Динамо 2 рази. Перший період: з 2007 по 2009 рік. Саме під його керівництвом кияни змогли дійти до півфіналу Кубка УЄФА, де поступилися майбутньому тріумфатору турніру донецькому Шахтареві. Крім того, під його керівництвом кияни взяли золото чемпіонату України за підсумками сезону 2008/09. Потім Сьомін повернувся в Локомотив, однак через рік знову приїхав до Києва тренувати столичний клуб. Друга спроба увінчалася лише Суперкубком України в 2011 році. Незадовільні результати призвели до відставки Сьоміна восени 2012 року.

Олег Кононов

Олег Кононов хоч і не завоював серйозних трофеїв з українськими клубами, однак для вітчизняного чемпіонату все ж є знаковою фігурою. Так, очоливши львівські Карпати у 2008 році, Кононов відпрацював з українською командою 3 роки, причому запам'ятався головним чином завдяки яскравим виступам на євроарені. Так, обіграні були хоч і не статусні команди, але, тим не менше, для такого клубу як Карпати виступ в міжнародних турнірах вже є досягненням. Команді навіть вдалося пробитися в груповий етап Ліги Європи сезону 2010/11. Кононов також працював і з Севастополем, причому тренер зміг вивести команду в елітний дивізіон достроково.

Невіо Скала

Зараз донецький Шахтар є грандом українського футболу і протягом останніх 4 років незмінно бере золото УПЛ. Однак 20 років тому все було інакше, і перше чемпіонство гірників в чемпіонаті України під керівництвом іноземного фахівця Невіо Скали в 2002 році вважалось великим досягненням. Так, італієць очолив донецький клуб в січні 2002 року, проте покинув пост головного тренера, не пропрацювавши і року. Втім, досягнення, як ми вже зазначили, були значні, і, по суті, можна сказати, що саме Скала ознаменував відправну точку подальших успіхів Шахтаря у внутрішньому чемпіонаті.
 

Останні новини