Новообраний депутат облради назвав п'ять причин, чому варто йти в депутати

Олександр Воскобойнік про сто днів депутатства в Черкаській обласній раді

Відомий на Черкащині аграрій та меценат Олександр Воскобойнік переміг на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та став депутатом Черкаської обласної ради по третьому виборчому округу (Черкаський район) від Черкаської обласної організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ». Головним за сто днів роботи у місцевому самоврядуванні вважає турботу про людей та господарський підхід, судити про який варто за вчинками, а не словами. Олександр Анатолійович назвав і кілька причин, чому було варто поборотися за депутатство в обласній раді.

Про це інформує пресслужба Черкаської обласної організації політичної партії ВО "Черкащани".

Перша – стратегічна. Реформи в нашій країні йдуть знизу вгору. Люди та громади вже зрозуміли, що вони задають ініціативу та тон змінам на місцях і несуть відповідальність за свої рішення. Обласна рада як орган місцевого самоврядування дає тобі ширші можливості впливати на соціально-економічні процеси, які відбуваються в регіоні. Також ти отримуєш право стежити за тим, щоб права громади не були порушені. Власне завдання в обласній раді я вбачаю у тому, щоб лобіювати інтереси та відстоювати права громад Черкаського району. Для комунікації з виборцями на окрузі організував роботу десяти громадських приймалень. За цей час отримав більше сотні звернень від жителів Черкаського та Звенигородського районів щодо вирішення екологічних, соціально-економічних питань, ремонту і будівництва доріг та інших.

Друга – професійна. Наше підприємство постійно надавало допомогу та проводило еколого-просвітницьку діяльність не лише в громадах, де ми проводимо господарську діяльність, а й тих, які виявили ініціативу та бажання змінюватися. Депутатський мандат – це можливість дізнатися більше про проблемні питання, з яким доводиться зіштовхуватися громадам. Ти більше спілкуєшся з людьми, а значить раціональнішими та відповідальнішими будуть твої рішення. В обласній раді я працюю в постійній комісії з питань екології, використання природних ресурсів та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Так, вже підготував до подав депутатське звернення щодо придбання сміттєвозів в об’єднані територіальні громади, забезпечення пожежною сигналізацією та ремонту шкіл Черкаського району, будівництва водогону в селі Червона Слобода Червонослобідської ОТГ, ремонту доріг в Мошнівській ОТГ та інші. 

Третя – політична. Я знайшов таку місцеву політичну силу, яка об’єднала знаних людей на Черкащині - професіоналів в управлінській діяльності, медицині, освіті, відомих аграріїв, підприємців, кваліфікованих спеціалістів в юридичній сфері і не тільки. Вони працювали не під вибори, а для людей, тому не погоджували місцеві рішення та дії «зверху». Це викликало довіру та прихильність. 

Четверта – робити добро. Я йшов на вибори, щоб повною мірою реалізувати можливість допомагати людям. Хоча, з іншого боку, депутатський мандат – це лише додатковий стимул, адже коли маєш таку мету, то для її реалізації не обов’язково бути депутатом. Власне, на цей час вже почав реалізувати свої програмні цілі. Наприклад, у сфері охорони здоров’я. Кілька центральних районних лікарень на моєму окрузі за сприяння Благодійного фонду «МХП – Громаді» отримали багатофункціональні медичні ліжка з електроприводом, які облаштували у відділеннях, де пацієнти потребують особливого догляду. Нещодавно Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав кисневий концентратор, а КНП «Лисянська ЦРЛ» - водонагрівач. До новорічно-різдвяних свят подарунки отримали вихованці навчальних закладів Мошнівської, Руськополянської, Будищенської, Лисянської, Корсунь-Шевченківської, Городищенської, Чигиринської та Звенигородської ОТГ. Придбано будівельні матеріали для ремонту покрівлі в дошкільному навчальному закладі с. Валява, надано допомогу в придбанні музичних інструментів для Дирдинського будинку культури, а в Шелепуську школу закуплено принтер. На перший погляд, це непоказні справи, але саме з таких «нецікавих» проблем складається життя наших громадян. Хто був у селі, той знає, як там непросто знайти кошти. І кому, як не місцевим депутатам допомагати людям, вирішувати такі їхні проблеми, яких, повірте, сила-силенна.

П’ята – культурно-просвітницька. Черкащина – багата природними об’єктами та насичена історичними подіями земля. А громади, на територіях яких зосереджені національно значущі пам’ятки та природні заповідники, мають не виживати, а розвиватися. В першу чергу ставку варто зробити на розвиток туризму. Такі громади потрібно популяризувати та презентувати. Приміром, наше підприємство вже третій рік поспіль витупає партнером фестивалю «Крутий заміс» на Чигиринщині, ідейним натхненником якого є Юрій Романча. Ми робимо це не для піару і не для вигоди. ТОВ «НВФ «Урожай» не веде свою діяльність на Чигиринщині. Ми робимо це для відродження Чигиринщини, бо це серце і душа України. Дуб Максима Залізняка, Гайдамацький ставок, Іллінська церква, Три криниці, Мотронинський монастир, Замкова гора, Резиденція Богдана Хмельницького, Замчище Богдана Хмельницького, скіфські городища, вали, печери та джерела – про них має знати вся Україна. Ми маємо досвід, уміння та знання, якими готові поділитися для розвитку та розквіту черкаського краю.  

Останні новини