Нова облрада: фарисейство, договорняки, позиція та показові виступи

Сьогодні відбулася перша сесія новообраної Черкаської обласної ради. Головне завдання виконано – обрано нового голову найвищого представницького органу області. 

На сесії було все і фарисейство і договорняки і чітка позиція окремих депутатів та навіть політичних сил, не обійшлося і без показових виступів які мали б відволікти інформаційно увагу громадськості від того що відбулося. В результаті напередодні дня Гідності і Свободи маємо новообраного голову дрібненького регіонала з провінційної Лисянщини. Могло бути і гірше, але могло бути і краще, але вже є як є.

Зараз же більш широко покажемо нашим читачам, що ж насправді відбувалося на сесії.

Початок, офіційна частина

На фото представник ОВК Валентина Габ

Сесію новообраної ради відкрили представники обласної виборчої комісії Валентина Габ та Дмитро Желяєв. Перед виконанням офіційних процедур учасники зібрання заспівали державний гімн. Представники виборчої комісії оголосили результати виборів до президії були запрошені представники партій. Почалася робота по формуванню порядку денного та обговорення регламентних процедур.

Висунення кандидатів на посаду голови

В процесі обговорення було висунуто чотири кандидатури – Олександра Вельбівця від БПП, Станіслава Овчаренка від Батьківщини, Валентина Коваленко (самовисування), Олександр Рибченко від партії ветеранів Афганістану

Як ми вже повідомляли в ніч перед голосуванням в БПП відмовилися від кандидатури відомого регіонала Володимира Коломійця та запропонували менш розкрученого екс-регіонала Олександра Вельбівця. Батьківщина в свою чергу просувала не менш суперечливу особистість Станіслава Овчаренка. За таких умов не ідеалізуючи Валентину Коваленко її кандидатура була найбільш адекватною.

Позиції політичних сил до голосування

Представник Укропу Андрій Сегеда заявив, що фракція не братиме участь у розподілі посад та у блокуванні з головним фальсифікатором виборів Блоком Петра Порошенка до моменту адекватного розслідування фальсифікацій. З огляду на це Укроп не висуває кандидата і не підтримує жодного з кандидатів. Укропівець звернувся до представників правоохоронних органів, начальника поліції, СБУ, прокуратури, однак вони сиділи на засідання «як в сливках» жодної реакції чи інформування присутніх про хід розслідування фальсифікацій не послідувало. Відзначимо, що на сьогоднішній день нікому не оголошено навіть підозру за спробу фальсифікацій виборів до Черкаської обласної ради.

Керівники поліції, прокуратури та СБУ області сиділи як в сливках, ніби і не було фальсифікацій. 

ВО «Черкащани» фактично відмовилися висувати свого лідера Валентину Коваленко через як виявилося згодом відвертий договорняк з БПП. Вона ж висунула свою кандидатуру самостійно.

Радикальна партія Олега Ляшка не виробила чіткої публічної позиції до голосування. 

- Нажаль Радикальна партія не визначилася чітко з позицією, відбувся договорняк. Але в мене є моя позиція і я завжди міг собі дозволити її донести. У нас сьогодні є достойна кандидатура – це людина яка взяла керівництво радою в складний час і впоралася з цією роботою – ця людина Валентина Коваленко. Давайте проголосуємо за Коваленко, бо якщо ми цього не зробимо то я обіцяю я Вас всіх буду хрестити, - заявив про особисту підтримку Коваленко Булатецький.

Натомість офіційну позицію фракції до голосування так і не було озвучено. Народний депутат від Радикальної партії Віктор Вовк який прибув на засідання та обіймався з губернатором Юрієм Ткаченком не зміг нам чітко пояснити позицію фракції по питанню обрання голови облради. На наше питання яка позиція фракції він відповів наступне:

Нардеп Віктор Вовк вказує Ткаченку шлях до світлого майбутнього, до нього нас вестиме регіонал Олександр Вельбівець. 

- Я прибув щоб донести депутатам позицію керівництва Радикальної партії, я її доніс і сподіваюся це буде відображено в голосуванні депутатів, але це внутрішня справа я не можу її озвучувати, - надто відкрито заявив Віктор Іванович Вовк.

Позицію Блоку Петра Порошенка про підтримку колишнього дрібного провінційного регіонала публічно озвучив Юрій Ткаченко, який заявив как ни в чем не бивало, що Олександр Вельбівець – це саме те, що треба для Черкащини.

Позиція ВО Батьківщина також була зрозумілою, підтримка Станіслава Овчаренка.

Партія ВО «Свобода» також не змогла публічно заявити про свою позицію до голосування. Керівник фракції Юрій Ботнар запропонував підійти до нього за коментарем вже після голосування, але як кажуть «дорога ложка до обіду».

Фракція партії наступниці регіоналів «Відродження» взагалі була неактивною, про її позицію ми дізналися поспілкувавшись із головою фракції Легойдою Світланою Михайлівною.

- У нас у фракції демократія, якогось чіткого рішення немає голосувати або не голосувати за того чи іншого кандидата, це питання ставиться на розсуд кожного депутата і він сам вирішує, - заявила в коментарі нашому виданню Світлана Михайлівна. 

Загалом же фракція «Відра» виглядала найбільш спокійною, особливо не виступали, а депутати мали вигляд із запитанням в очах «куди ми попали». Біля фракції яку хіба вирізняли білі светри з написом «Відродження» ходив екс-нардеп та голова обласної організації партії Леонід Даценко, але як показав час він жодного впливу на депутатів фракції немає, хоча сам був і душою і тілом за Коваленко.

Номінальний очільник обласного "Відра" Леонід Даценко.

Фракція партії ветеранів Афганістану публічно заявила про підтримку позиції Укропу, як виявилося така заява була відверто фарисейською, але про це в наступному блоці.

- Дякую за підтримку та довіру громади. Я як голова фракції та обласної організації партії ветеранів Афганістану не можу підвести Укроп та Свободу, коли ми разом змогли боротися проти фальсифікацій. Тому я знімаю свою кандидатуру і ми не будемо нікого підтримувати до фактичного рослідування фальсифікацій та покарання за фальшування. Станіславе Овчаренку, ваша партія також займалася фальсифікаціями, - заявив Олександр Рибченко.

Фактична позиція по голосуванню – хто і за кого голосував

За результатами голосування, як ми вже повідомляли головою обласної ради було обрано дрібного провінційного регіонала Олександра Вельбівця за нього проголосувало 49 депутатів.

Із спостереження за діями депутатів, фракцій, груп, спілкування в кулуарах вдалося орієнтовно відтворити хто, як і за кого голосував. Відзначимо, що найбільш послідовним виявився «Укроп». Як повідомили нам в кулуарах, представники Укропу мали просто ставити позначки за напроти всіх трьох кандидатів – такі бюлетені були б визнані недійсними. Таких бюлетенів в результаті було 5, один бюлетень був визначений як не підтримує жодного з кандидатів, очевидно що один з депутатів проголосував з когось із трьох кандидатів, не виключено що це був голос за Валентину Коваленко.

Відвертим фарисейством стало голосування Партії ветеранів Афганістану, які фактично підставили плече губернатору і взяли участь в голосуванні.

Підтримали губернатора і БПП власне фракція БПП та ВО «Черкащани» (левова частина). Більшість фракції РПЛ та Відродження судячи з результатів голосування також підтримали висуванця БПП.

Кандидат від Батьківищини Станіслав Овчаренку із суперечливою репутацією набрав 21 голос – його підтримала фракція Батьківщини та ВО Свобода. Вказівка підтримати батьківщинівця надійшла свободівцям із найвищого партійного керівництва.

Ну і всього 8 голосів було віддано за Валентину Коваленко – найбільш адекватного кандидата, саме ця кількість голосів і вказує кількість депутатів які дійсно готові опустити партійні інтереси і приймати рішення на користь Черкащини.

Собака яка гучно гавкає – не кусається

Окремими учасниками сесії стали молодики які назвалися «Правим сектором» від них дійсно намагався донести думку очільник Правого Сектору Черкащини Андрій Гоца. Проте присутність на сесії їх була доволі суперечливою, а діяльність не зовсім зрозумілою. Найбільш негативно вони реагували на представника Батьківщини Станіслава Овчаренка. 

Десант правосеків під облрадою.

Правий сектор закликав депутатів прийняти заяву про режим внутрішньої окупації який нині діє за Президента Порошенка.

Виступив боєць, представник Правого сектору з позивним Немирний. Він повідомив, що на Черкащині створена таємна організація «Холодний Яр» для боротьби з режимом. Тож він порадив присутнім депутатам «нормально працювати» та не затягувати людей у ярмо.


–Це не погроза. Але якщо потягнете мене назад в ярмо, іменем націонал патріотичної революції вас буде страчено, – сказав боєць.

Після обрання регіонала головою облради особливо ніяких дій не чинили, вимагали ухвалення звернення про внутрішній режим окупації. На кінець спробували заблокувати депутатів з вимогою ухвалення їх заяви, однак швидко протистояння завершилося нічим, всі розійшлися.

Висновки

Черкаська обласна рада отримала нового голову дрібного регіонала який став результатом домовленостей двох найбільших фракцій БПП та ВО Черкащани за підтримки Радикальної партії, Відродження та Партії ветеранів Афганістану.

Кількість депутатів які більш-менш гідно можуть тримати позицію вимірюється депутатами які проголосували за Валентину Коваленко та фракцією партії Укроп.

Відзначаємо відсутність чіткої позиції до голосування ВО «Свобода» та значний вплив вищого партійного керівництва на рішення обласної організації. В даному випадку підтримка навіть Станіслава Овчаренка на посаду голови облради – це рішення не на користь Черкащини (буде вказівка підтримати Олійника – підтримають – ред.)

Відверте фарисейство продемонструвала Партія ветеранів Афганістану, яка фактично підіграла висуванцю губернатора, а ще не так давно за допомогою фальсифікацій БПП не допускало їх до облради.

Рибченко домовляється з губернатором. 

Відродження також підтримало владу, що засвідчує повну підконтрольність депутатів нардепу Антону Яценку, а не голові обласної організації партії Леоніду Даценку. Ця фракція стане способом впливу та розмінною монетою Антона Яценка з губернатором Юрієм Ткаченком.

В Радикальній партії Олега Ляшка радикалом по суті є лише один Микола Булатецький.

Справжній радикал Булатецький наскільки вміло тролив владного регіонала Вельбівця, що 

навіть Анатолій Бондаренко потиснув йому за те руку. 

Партія ВО «Черкащани» підтвердила що є проектом підконтрольним губернатору Юрію Ткаченку який збирав протестний електорат під час виборів.

Валентина Коваленко була дійсно адекватним кандидатом у даній ситуації, але вона стала заручницею політичних ігор, вона спробувала в них погратися і вона їх програла.
 

Останні новини