Новітні Гапони Черкаської опозиції

Синдром Врадіївки та сам Врадіївський Рух охопив всю країну. Поруч із дійсно ідейним громадським спротивом «ментовському безпределу» з"явилися і окремі політики які вирішили здобути на такому «смачному» інформаційному приводі політичні дивіденти. А дехто із політичних діячів третього ешелону  навіть спробували отримати фінансовий еквівалент своєї «громадської активності». 

Проте будь-який несимулятивний громадський рух дуже швидко вирізняє в своїх лавах «фарбованих лисів». Так сталося і з Врадіївським Рухом. Ми вже публікували інформацію про те, як один з лідерів УНСО намагався підзаробити на втихомиренні громадського руху. 

Наступним етапом викриття стали самі заяви жителів Врадіївки, які як повідомляє Українська правда, звинувачують засновників громадської організації «Врадіївська хода за справедливість» у спробах розвалити та дискредитувати цей рух.

Зокрема, житель Врадіївки Олександр Кравчук звинуватив засновника організації - правозахисника Богдана Хмельницького, який є політичним партнером Черкаського опозиціонера Максима Полякова - у прагненні нажитися на гучному імені учасників врадіївської ходи.

"Хто вже тільки не використовував цю назву (Врадіївка)... Це все веде до того, що вже сама назва "Врадіївська хода" знецінилася", - заявив він.

Інші ж жителі Врадіївки, які пройшли весь шлях пішки від селища до Києва, також висунули претензії до засновників громадської організації в тому, що вони використовують акцію для задоволення своїх політичних цілей.

Зокрема, такі звинувачення були спрямовані на адресу члена "Батьківщини" Максима Полякова й депутата від УДАРу Віталія Кличка" Сергія Капліна.

Жителі Врадіївки звинувачують їх у тому, що вони приєдналися до ходи безпосередньо біля Києва й більшу частину дороги взагалі їхали на автомобілях, а не йшли пішки.

Кравчук закликав усіх організаторів громадського руху припинити активну діяльність у цьому напрямі до виходу із СІЗО справжнього ініціатора "Врадіївської ходи", засудженого на 10 днів, - Василя Люборця.

Крім того, він допустив, що й ця прес-конференція, і саме створення нової громадської організації, що використовує для суспільного резонансу назву "Врадіївська хода", є вигідним Міністерству внутрішніх справ, що хоче розвалити рух зсередини.

Також жителі Врадіївки звинувачують засновників цієї організації в тому, що ніхто з них не був присутній на майдані Незалежності в Києві у ніч на 18 липня, коли правоохоронці силовими методами розганяли наметове містечко "Врадіївської ходи".

І дійсно таких «запеклих» опозиціонерів як Максим Поляков та Сергій Каплін на Майдані коли запахло жареним не було. Що лише черговий раз підтверджує, що цим політикам був важливий леше політичний піар. 

Вони виявилися такими собі новітніми попами Гапонами, які гралися Врадіїським рухом для задовлення власних політичних, а можливо і фінансових амбіцій. 

Натомість Богдан Хмельницький відхилив всі звинувачення й звинуватив, зокрема, Кравчука в тому, що він просто хоче бути лідером всього врадіївського руху.

"У "Врадіївської ходи" не може бути лідера або ще когось... Як буде називатися це об'єднання - теж неважливо, хто буде лідером - теж неважливо", - сказав Хмельницький.

Підводячи підсумок, варто відзначити, що поява осіб які хочуть використати певні суспільні рухи в своїх цілях – це не новина в історії, та перевірений віками спосіб розколу та дестабілізації громадської активності. Але рано чи пізно суспільство все-таки дає гідну оцінку таким нечесним та безпринципним спробам особам від політики.

Підготував: Олександр Безпрозванний
 

Останні новини