Користувацький вхід

Нові реалії застосування нового Кримінально - Процесуального кодексу.

Сьогодні в приміщенні МІА "Черкаси" відбувся черговий, вже третій, круглий стіл, ініційований Черкаською міською молодіжною організацією "Демократичні перетворення України". Обговорення стосувалося практики застосування норм нового КПК, прийнятого  наприкінці 2012 року, та правових аспектів його застосування.

Модераторами обговорення виступали Михайло Малінін та Сергій Варич, які запропонували присутнім обговорити не юридичну складову нововведення, а ті зміни, які прийшли в роботу правоохоронців, прокурських працівників та суддів після введення в дію нового нормативно-правового акту.

Присутніми було відзначено, що в зв"язку з прийняттям нового КПК є певний некомплект слідчих суддів. Нагадаємо, що відтепер в судовому діловодстві з"явилися і такі люди. Зокрема є 18 суддів, а треба 20 - фактично не вистачає двох криміналістів-суддів, тобто суддів, які займаються розглядом кримінальних справ. Присутній представник суду відзначив, що введення інституту слідчих суддів забезпечує гарантію дотримання прав підозрюваного, фактично це є додаткова гарантія того, що в умовах змагальності та диспозитивності ведення слідчих дій буде дотримано права громадянина.

Відмічено було і значну різницю в навантаженнях суддів районів області та в самому місті Черкаси. Якщо середній показник по області складає 20,9 справ на одного суддю, то в місті Черкаси це понад 66 таких справ. Проте пояснення цього виявилося не лише в різниці кількості населення, а  й в тому, що багато слідчих органів знаходяться саме в Черкасах: СБУ, Податкова, Прокуратура, за рахунок росте навантаження на суддів, адже розгляд справи територіально відбувається за місцем проведення слідчих дій.

Організатори обговорення подякували за активну співпрацю працівникам судів та прокуратури, які і в черговий раз не проігнорували запрошення та активно долучилися до громадського обговорення. Ну і як вже стало не дуже доброю традицією, вже втретє захід проігнорували представники МВС, яким вочевидь, як і завжди не вистачає часу.