Інкрустована огорожа та мільйонні держкомпенсації, - справи кандидата на замгубернатора

Інкрустована огорожа та мільйонні держкомпенсації — справи кандидата на посаду заступника голови Черкаської ОДА.

Таким кандидатом днями став Юрій Безщасний, донедавна заступник начальника слідчого управління спецрозслідувань ГПУ (безуспішно займалося розслідуванням розстрілів на Майдані). Звільнений за скороченням у жовтні цього року, своє звільнення оскаржує нині в судовому порядку.

Декларація кандидата розміщена на сайті НАЗК.

Юрій Безщасний, уродженець села Самгородок, Смілянського району. Працював в органах прокуратури Черкаської області за обласного прокурора Миколи Лісового. Аналіз даних реєстру судових рішень вказує на його участь в якості прокурора у двох доволі резонансних справах.

Інкрустована огорожа та заволодіння 1,5 млн. грн.

З червня 2011 року розслідувалася кримінальна справа за фактом заволодіння коштів в особливо великих розмірах. За даними слідства, та інформацією озвученою Юрієм Безщасним, в грудні 2008 року субпідрядна організація заволоділа коштами під час робіт з реконструкції будинку-музею Тараса Шевченка в Каневі. В тому числі акти містили фіктивні дані про виготовлення інкрустованої огорожі для вестибюлю. Загалом субпідрядній організації було перераховано 2,2 млн. грн., привласнено з яких 1,5 млн. грн. Обвинувальний акт по даній справі не було передано до суду, остання експертиза по ній призначалася в травні 2015 року, а сума привласнених коштів вже декларувалася близько 1 млн. грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГУБЕРНАТОР ВИПИСАВ СОБІ РАДНИКА-СУДНОБУДІВНИКА З ДОНЕЧЧИНИ

Мільйонні держкомпенсації “для своїх”

З травня 2011 року розслідувалася кримінальна справа за фактом заволодіння коштами в особливо великих розмірах. Так в жовтні 2010 року ПВП “Сиріус” отримало компенсацію з держбюджету у розмірі 7,8 млн. грн. за висадку саджанців в поточному році. Однак як було встановлено слідством, насправдні фруктові та ягідні сади в адмінмежах сіл Водяники, Рижанівка, Чижівка та Кобиляки висаджувалися на кілька років раніше.

В результаті, кошти були добровільно повернуті до державного бюджету, директор “Сиріуса” визнав вину та отримав штраф, посадовець Звенигородської РДА який прийняв фіктивні документи визнав вину і отримав штраф. Жінка яка виготовляла пакет фіктивних документів також обійшлася штрафом.

Відзначимо, що власником ПВП “Сиріус” був відомий на Звенигородщині, нині покійний бізнесмен, Микола Щербина — фаворит Президента України Віктора Ющенка та соратник голови Черкаської ОДА 2005-2010 років Олександра Черевка. Вищезгадані справи розслідувалися після зміни “помаранчевої” команди в 2010 році.

 

 

 

 

 

Останні новини