Нещодавно призначеного губернатора Черкащини вже "підсиджують"

Призначеного наприкінці липня головою Черкаської ОДА Ігора Шевченка вже "підсиджують".

Про це повідомляє лідер обласної організації “Національного корпусу” Дмитро Кухарчук.

“Сірим кардиналом”, який за інформацією активіста “вирішує питання” та мітить на посаду голови ОДА, є ніхто інший як у вересні призначений першим заступником голови ОДА Борис Лебедцов. Попри відносну політичну молодість, він вже був на слуху в місцевому політикумі, тому явно не вписується у визначення “нове обличчя”.

Так, у скликанні 2010-2014 років був депутатом Черкаської міської ради. Обирався від політичної партії “Фронт Змін”, але в серпні 2013 року підсилив фракцію "Партії регіонів". Однак найбільший скандал який пов'язується з його прізвищем та характеризує як управлінця — це безперечно історія із спробою “прихватизації” рекреаційної зони в мікрорайоні “Соснівка”.

На фото Борис Лебедцов (ліворуч)

Мова йде про так звану “дачу Андреєва” та земельну ділянку в 5,3 га в “Соснівці”. Майновий комплекс дачі належить комунальному підприємству обласної ради готель “Дніпро”, а земельна ділянка перебувала на праві постійного користування цим підприємством. Наприкінці червня 2016 року Бориса Лебєдцова призначають в.о. директора комунального підприємства, а його багаторічного директора Володимира Жаботинського звільняють з формулювання “у зв'язку з виходом на пенсію”.

Новий в.о. директора підписує лист до міської ради про відмову від права користування даної земельної ділянки. Після чого міськрада передає ділянку в оренду приватній фірмі та ухвалює низку рішень якими фактично дає "зелене світло" висотній житловій забудові. Однак після представлення передпроектного рішення висотної забудови, під значним тиском громадськості, в березні 2017 року рішення яке давало “зелене світло” забудові було відмінено. Після зазначеного скандалу, Борис Лебедцов вже не брав участі в публічному конкурсі на посаду директора комунального підприємства. Сам конкурс також не минув без скандалів і затягнувся з березня по липень 2017 року та закінчився призначенням на посаду Андрія Дзюби. Вже під його керівництвом було надано лист в обласну раду про згоду на приватизацію майнового комплексу “дачі Андреєва”. Наразі депутатський корпус поки не надав згоди на приватизацію. 

“Вочевидь, на новій посаді Лебедцов планує продовжити робити те, що вміє чи не найкраще — розпоряджатись цінними та рекреаційними землями з користю. “З користю”, щоправда, не для звичайних жителів міста, а для свої покровителів у будівельному бізнесі та можливо навіть кримінальному світі. Вочевидь, Черкащину чекає справжня ера земельних та бюджетних махінаторів”, - наголошує Дмитро Кухарчук.

На переконання Кухарчука, Лебедцов пов'язаний з рядом осіб які мають неформальний політичний вплив в регіоні. Зокрема, з екс-головою ОДА Юрієм Ткаченком, чинним народним депутатом від партії “Слуга народу” Артемом Культенко та місцевим бізнесменом Андрієм Бородаєм.  

Останні новини