"Недалекий и рьяный", або політичні істерики

Вже близько двох місяців специфічну активність до Черкащини виявляє нардеп з 197-го округу, зять батьківщинівця Соболева, Владислав Голуб. Сьогодні вона у вигляді політичної істерики вилилася у заяві про клопотання нардепа перед главою держави про відставку очільника області.

Про «хрестовий похід» Голуба на Юрія Ткаченка ми вже повідомляли і аналізували обставини. За класикою брудної політичної боротьби, Голуб пускав у хід проти губернатора навіть свого «кишенькового політолога» політолога. Однак на ці випади з показовим спокоєм споглядав і споглядає Ткаченко. Після кількох тижнів активного і невдалого «зачіпляння» губернатора – Голуб публічно різко переключився на умовно лояльних до Ткаченка представників місцевих еліт. Ті ж в свою чергу не проти були вказати «рьяному» нардепу на його місце. Остання спроба, хоча і в зовсім «недалекий» спосіб, спричинила в нардепа бурхливу політичну істерику, яка вилилася у сьогоднішній пост на багато букв у мережі Фейсбук.

І в пості – джерелом політичних образ нардепа є знову очільник області, а не ті, хто насправді йому дають відсіч. До традиційних звинувачень про поганий соціально-економічний стан в області, недостатньо ефективну роботу очисних споруд у м. Золотоноша, високий рівень корупції, цього разу депутат додав істеричні політичні звинувачення. Так, нардеп заявив, що Ткаченко допомагає відбиватися від його, нардепських, нападок депутату Черкаської обласної ради Віктору Полозову. 

На фото Владислав Голуб. 

– У Ткаченка є друг, товариш та побратим по діянням в Черкаській області, людина, яка спонсорує російську армію, яка вбиває наших хлопців на Сході України, яка за весь час перебування в Україні, а це 16 років так і не вивчила мову держави, яку він так “любить”! Це людина, яка за допомогою бувшого керівництва українського стратегічного підприємства “УкрХімТрансАміак” (підприємства, яке було “дійною коровою” сімейства Януковича) а саме пана Бондика, друга сім’ї Януковича, стала у нього заступником, а після звільнення Бондика виконуючим обов’язків цього підприємства! Це пан (а точніше “господин”) Полозов! І про це я не мовчав, і публічно говорив! Бо, на відміну від нього, я люблю свою Країну! І після того, як діяльність цього пана стала відома керівництву держави і були дані відповідні доручення, щоби захистити інтереси держави, цей “путініст”, використовуючи губернатора Ткаченка почав “захищатися”. Саме після цього всього було опубліковано цей сумнозвісний лист. Так от, пан Ткаченко, у мене є беззастережні докази того, що цей лист підписаний під вашим тиском і в вашому кабінеті в присутності ваших замів Коваля та Сергей Овчаренко! Люди готові публічно про це сказати, і як бачити вже є перше спростування! Додається! Ви будете нести відповідальність за те, що до політики залучаєте військові формування, – істерично написав Владислав Голуб. 

Про особисті чи бізнесові взаємини між Віктором Полозовим та Юрієм Ткаченком нам нічого невідомо, але зараз це і не є важливим. Саме тут потрібно залишити прізвище Ткаченко і розібратися у протистоянні Голуба та Полозова, яке, можливо, і стало причиною нардепських нападок на губернатора. Саме це протистояння між двома депутатами різних рад і вилилося в сьогоднішню істерику. 

Не виступаючи на боці одної чи іншої сторони у цьому з’ясуванні політичних стосунків, відзначимо, що методи, застосовані як Голубом, так і Полозовим, не прикрашають обох. Так, нещодавно Владислав Голуб публічно звинуватив Віктора Полозова «у сепаратизмі» з трибуни Верховної Ради як в.о. керівника державного підприємства «Укртрансхімаміак». Призначений він на посаду був лише у червні, але висока посада на стратегічному державному підприємстві та можливе балотування на окрузі нардепа у Верховну Раду в разі дострокових виборів відверто роздратувала чи навіть злякала Владислава Голуба. Із трибуни полилися звинувачення в наявності бізнесу в Російській Федерації та ледь не особистій допомозі сепаратистам.

Відзначимо, що вже після звинувачень Полозов відповідав, що має бізнес з проектування у більшості країн СНД. У той же час на законодавчому рівні господарські та економічні зв’язки з північним сусідом не розірвані, тому з позицій законності та й суті справи заяви нардепа ніщо інше, як пустопорожній піар, в даному випадку «чорний».

Проте після таких наскоків нардепа, обранець з обласної ради теж не залишився в боргу.

На фото Віктор Полозов

Та, як можна стверджувати лише опосередковано, таки дав відповідь «рьяному» нардепу, яка довела його до політичних істерик. Зроблено було це зовсім «недалеким» способом, в публічному просторі з’явився лист від військових та учасників АТО, які зверталися до генерального прокурора Юрія Луценка з проханням притягнути до відповідальності нардепа за наклеп на Віктора Полозова.

Фактично для захисту Полозова в політичне протистояння було втягнуто військових, яким він, за нашою інформацією, таки посильно допомагає всі ці роки АТО. І якщо різними громадськими формуваннями учасників АТО, які беруть участь у тих чи інших політичних чи бізнесових розбірках, вже нікого не здивуєш, то тут лист був підписаний і чинними кадровими військовими.

Вже після опублікування цього листа, один з підписантів публічно відмовився і заявив, що нічого подібного не підписував та попросив не втягувати військових у політичні ігри. Щоправда, якщо роздивитися той документ – то його підпису там і немає.

Окрім цього, на всеукраїнських ресурсах другого та третього ешелону популярності з’явився ряд матеріалів про Владислава Голуба. До прикладу – одне з видань, посилаючись на папери, які лежали в автомобілі нардепа, твердить, що він витрачає набагато більше, ніж офіійно заробляє.

Все це протистояння двох обранців і їхні недолугі прорахунки в методах (як з одного, так і з іншого боку) свідчать, що в ньому зійшлися «недалекий» і «рьяний». А Ткаченко так не вгодив Голубу, бо не став влазити в це брудне протистояння нардепа і його ймовірного сильного конкурента-претендента на мандат по золотоніському округу. 

Тому як Голубу, так і Полозову варто серйозно задуматися над зміною штату своїх помічників-радників. А Президент із власною кадровою політикою вже якось сам розбереться. 

Останні новини