Не здав сина судді - отримав оптимальний вирок, а родину мера залишили "з носом"

Ділок який спродав родині мера Черкас чужу елітну квартиру за підробленими документами отримав повторний обвинувальний вирок.

В ході тривалих судових тяганин головний підозрюваний в афері не здав слідству нотаріуса який посвідчив підроблені довіреності реальних власників. Натомість отримав оптимальний вирок у складній ситуації та вже за кілька місяців отримає бажану свободу. Родина ж Анатолія Бондаренка в судовому порядку не отримала компенсації витрачених 58 тис. доларів.

«Чорним» нотаріусом виявився син судді Апеляційного суду Черкаської області Дмитренка Микола Івановича – Дмитренко Дмитро Миколайович. Очевидно такі родинні зв’язки і зумовили подальший слідчий та судовий хід справ у цій гучній історії – фактичне затягування процесу, не розкриття всієї злочинної групи слідчими і в результаті максимально мінімальне покарання для головного виконавця.

До історії питання

Наприкінці січня 2014 року в самий розпал революційних подій, дружина тоді головного опозиціонера Черкащини Валерія Бондаренко купує елітну квартиру в будинку за адресою бульвар Шевченка 150. Згідно договору купівлі-продажу нерухомість для опозиційної родини обходиться у 32 тис. дол., при реальній мінімальній вартості 64 тис. дол. За довіреністю продавцем виступає такий собі громадянин Максим Суденко.

Реальним власником квартири була родина Пипків яка роживає в Золотоніському районі, а їх син на час проведення оборудки знаходився в СІЗО в м. Луганськ.

Коли у квітні 2014 громадянка Пипка намагалася потрапити до власної квартири, цього зробити не змогла, оскільки замки були змінені, згодом вона дізналася, що без її відома квартира була продана громадянином Суденком на підставі генеральної довіреності засвідченої нотаріусом Черкаської районної державної нотаріальної контори Дмитренком Д.М. яку ані вона, ані чоловік не посвідчували.

В результаті жінка звернулася до суду і після піврічного судового розгляду 5 грудня 2014 року Соснівський районний суд скасував фіктивний договір купівлі-продажу. А родина мера, до честі варто сказати, не оскаржувала ці рішення та не чинила перешкод у фактичному поверненні квартири реальним власникам.

В судовому порядку були представлені результати почеркознавчих експертиз за якими підписи власниці квартири на генеральній довіреності на імя громадянина Суденка, а також її чоловіка на заяві про згоду на продаж квартири були визнані підробленими.

Також в ході судового розгляду виявилося, що громадянка Пипка ніколи особисто не була знайома ані з громадянином Суденком, ані набувачем внаслідок оборудки елітної квартири Валерією Бондаренко.

Також цим рішенням суд зобов’язав громадянина Суденка повернути Валерії Бондаренко кошти в сумі 257 тис. грн. які вона сплатила згідно договору.

Кримінальні терези для ділка

Окрім цивільної складової правовідносин важливим боком нашумілої справи мала б стати і кримінальна складова. Однак особливого натхнення розплутувати клубок оборудки, за якою очевидно стояла група осіб, ані у слідчих ані у суддів не виявилося. Але й головного фігуранта не кинули на поталу жорстокому правосуддю.

Певний час громадянин Суденко переховувався від слідства, але з 29 жовтня 2015 року його було взято під варту де він перебуває донині.

21 червня 2016 року Соснівський районний суд засудив громадянина Суденка та визнав винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ст. 356, ч. 4 ст. 190 КК України та призначив покарання у вигляді 8 (восьми) років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

Дружина міського голови Валерія Бондаренко яка була визнана також потерпілою стороною за цим рішенням суду мала отримати 1 млн. 267 тис. грн. (58 тис. дол.) компенсації за сплачені кошти за купівлю чужої квартири та 20 тис. грн. за компенсацію моральної шкоди.

Даний вирок так і не вступив в силу і був скасований 14 листопада 2016 року через Апеляційний суд Черкаської області а справу було направлено на повторний розгляд в суд першої інстанції.

6 жовтня 2017 року Соснівський районний суд постановив новий вирок, яким засудив громадянина Суденка вже за легшою статтею - ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України та призначив покарання у вигляді 3 років 7 місяців позбавлення волі.

Разом з тим враховуючи що в період часу з 29 жовтня 2015 року до 20 червня 2017 року підозрюваний знаходився в СІЗО та за дією закону Савченко день перебування рахувався за два дні, то вже менше ніж за два місяці має вийти на свободу в разі не оскарження вироку в апеляційній інстанції прокуратурою яка наполягала на суворішій кваліфікації злочину.

Цивільний позов дружини міського голови на суму матеріальної шкоди 58 тис. доларів та моральної шкоди в сумі 100 тис. гривень суд прийняв рішення залишити без розгляду, рекомендувавши звернутися до суду в порядку цивільного провадження, оскільки наявне рішення Соснівського районного суду м.Черкаси від 5.12.2014, яким передбачено повернення громадянином Суденком в сумі 257 тис. грн. згідно суми зафіксованої в договорі купівлі-продажу.

Син судді – свідок з професійними проблемами

У всій цій судовій тяганині нотаріус Черкаської районної державної нотаріальної контори Дмитренко Дмитро Миколайович пройшов лише як свідок.

Як свідок він засвідчив, що посвідчував довіреність на законних підставах і заявив, що документи видавав і посвідчував у присутності власників квартири та підозрюваного в шахрайстві громадянина Суденка, а запам’ятовувати власників не входить в коло його обов’язків.

Довіреність на продаж квартири яку в ході судових розглядів за даними почеркознавчих експертиз визнали підробленою,оскільки підписи які на ній стоять не належать справжнім власникам квартири.

За результатами нашого запиту до Міністерства юстиції України ми отримали інформацію, що 6 липня 2015 року за результатами роботи спеціальної комісії та наказом було анульовано свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю, видане Дмитренку Дмитру Миколайовичу. 

Останні новини