Не "гламурні" черкаські свободівці провели захід із вшанування українських героїв.

На сьогодні анонсувався захід, організований громадськими організаціями під назвою "Слава героям", присвячений Дню Героїв. У заході мали взяти участь Почесний громадянин Грузії, кавалер ордена Горгасала Валерій Бобрович (Сотник Устим), актор, композитор, бард Юрко Прокопчук, учасники школи бойового гопака, юні пластуни. Проте в останній момент організатори виявилися не готовими до "складних" погодніх умов та повідоми про перенесення заходу.

 Проте така погодна ситуація не злякала черкаських свободівців, які, за їх же словами ""не гламурні та не цукрові", щоб боятися дощу. Тому на площі біля Драматичного театру встановлено партійний намет "Свободи", а активісти партії роздавали синьо-жовті та червоно-чорні стрічки, розповідаючи перехожим, кого вшановують в цей день українські патріоти. Таким чином свободівці пропонували замінити окупаційні "колорадські" стрічки, на стрічки з кольорами українського прапора та стягу УПА.

Нагадаємо читачам, що в День героїв ті, хто вважає себе патріотами та націоналістами вшановують  українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

Ярослав Нищик

Останні новини