Насправді націоналізм - це звучить гордо.

Насправді націоналізм - це звучить гордо, і я пишаюся тим, що я нарешті став свідомим націоналістом, і останнє, що мені залишилося прожити, я буду своїм життям, своєю творчістю доводити, що це справді доленосно для України - бути націоналістом (Юрій Іллєнко).

Три роки тому не стало українського митця та патріота, націоналіста Юрія Іллєнка. Народився він 1936 року в Черкасах, там де зараз по вулиці Калініна знаходиться дитячий садок. Кінооператор, який знімав "Тіні забутих предків", режисер фільму "Білий птах з чорною ознакою" та сценарист майже 50 кінокартин.  Помер після важкої хвороби в селі Прохорівці Канівського району, де і покоїться його прах.

Саме в його обійсті, де стоїть будинок, збудований руками Юрія Герасимовича, 15 червня вже втретє його пам"ять вшановують українці. Цього дня ворота двору відкриті, і кожен бажаючий може пройти до місця останнього спочитку митця.

Проте багато людей пам"ятають його як і політика, націоналіста, свободівця. Саме членів партії "Свобода" сьогодні найбільше на вшануванні. Делагації приїхали з Черкас та Канева, дехто здалеку. Між людьми помітні постаті нардепів-свободівців Андрія Іллєнка (сина) та його побратима Юрія Сиротюка. Після короткого вступного слова від синів митця та Сиротюка Юрія, які закликають боротися за Україну та ті ідеали, що їх сповідував Юрій Герасимович громада підходить до столу, що стоїть на березі Дніпра поряд з двором для того, щоб, подекуди і чаркою, вшанувати пам"ять видатної людини.

Поміж людьми помітно отця Юліана з Черкас та отця Володимира з Канева. Незважаючи на належність до різних релігійних конфесій, священники відслужили службу на могилі Юрія Іллєнка без проблем та протистояння.

Загалом не хотів би переходити від святої теми до банальної буденності, але чи може хто собі уявити, щоб подвір"ям Олександра Януковича вешталися шахтарі з Донбасу, які схочуть вшанувати пам"ять нинішнього Президента? Схоже риторично.

Ярослав Нищик

Останні новини