Нардепка з Черкас не змогла відсудити 800 тис. грн. через відсутність договору позики

Суди відмовили народній депутатці Любові Шпак у стягненні 800 тис. грн. з вишу, де вона працювала ректором, через відсутність письмового договору позики.

Про це йдеться у постанові Черкаського апеляційного суду. 

Апеляція підтвердила рішення суду першої інстанції про повну відмову у задоволенні позовних вимог народної депутатки до Східноєвропейського університету. 

В обгрунтування позову, сторона позивача надала суду договір позики, що був складений наприкінці липня 2019 року. Згідно договору, Любов Шпак позичила вишу 800 тис. грн., кошти мали бути повернуті в повній сумі на початку вересня того ж року. Натомість Східноєвропейський Університет свої зобов'язання не виконав та кошти не повернув. 

Представник відповідача підтвердив факт отримання безвідсоткової позики, але заперечив існування невиконаних грошових зобов'язань. Відповідач надав суду видаткові касові ордери, що датуються липнем-серпнем 2019 року за якими безвідсоткова позика була повністю повернута кредитору. 

Позивач отримання вищевказаних відповідачем коштів визнала, але пояснила, що отримала їх на погашення попередньої позики яку надавала у 2018-2019 роках, без укладання угоди в письмовому вигляді. На підтвердження своїх слів надала копії квитанцій до прибуткових касових ордерів. 

Хоча в проплатах університету і не вказувалися дані конкретного номеру договору, за яким поверталися кошти, але суди розцінили їх як повернення коштів за письмово оформленим та нотаріально посвідченим договором. 

Відтак суди відкинули доводи позивача та констатували, що в даному випадку, зважаючи на суму позики, письмова форма договору була обов'язковою. 

Сторона позивача наразі звернулася до касаційної інстанції, але скарга була залишена без руху до усунення недоліків. 

Нагадаємо, Любов Шпак тривалий час працювала ректором Схдіноєвропейського Університету Економіки та Менеджменту. У липні 2019 року була обрана народним депутатом України від 194 виборчого округу під прапорами політичної партії “Слуга народу”.
 

Останні новини