Користувацький вхід

Нардеп став на захист бізнесмена, що замовив "підсадного" кіллера

Нардеп від БПП став на захист бізнесмена пов'язаного з Черкащиною, що замовив “підсадного” кіллера, заради помсти кривдникам батьків. 

Наприкінці червня минулого року, за схемою аля “Бабченко”, було викрито протизаконну діяльність бізнесмена Сергія Скрипки. Чоловіка було затримано за організацію вбивства активіста та волонтера Володимира Мартинюка та сільського голови села Лящівка Антоніни Красовської і її чоловіка Юрія Красовського. 

Успішного бізнесмена затримали працівники СБУ та Головної військової прокуратури, за підозрою у вчинені злочину за ч. 3. ст. 258 ККУ (організація терористичного акту). 

“Підсадним” кілером виявився, раніше судимий за отримання хабара, екс-заступник голови Кирилівської селищної ради Руслан Галигін. Останнім місцем роботи якого була Кирилівська ДЮСШ “Азовець”, де він працював тренером з силових видів єдиноборств. 

За даними слідства, в першій половині 2017 року Сергій Скрипка вирішив вчинити терористичний акт, метою якого було вбивство активіста Володимира Мартинюка та здійснення напад на домоволодіння сільського голови села Лящівка, Чорнобаївського району. Мотив таких дій - помста за перешкоджання у здійсненні його батьком Федором Скрипкою господарської діяльності місцевого СТОВ, яке йому належало, а також смерть його матері Ніни Скрипки після вибуху гранати

На фото праворуч Сергій Скрипка (з документами)

Влітку 2017 року, Сергій Скрипка зустрівся біля аквапарку “Острів скарбів” в смт Кирилівка з громадянином Русланом Галигіним, з метою залучення його для вчинення терористичного акту. Не повідомляючи останньому про свої наміри, запропонував за грошову винагороду здійснити стеження за кількома громадянами. Отримавши згоду, Скрипка призначив чергову зустріч в Києві за кілька днів. Під час зустрічі на одній з АЗС столиці, підозрюваний повідомив виконавцю установчі дані осіб, за якими необхідно проводити стеження. В серпні за стеження за вказаними особами Скрипка заплатив 400 тис. грн. 

В грудні 2017 року Скрипка пересвідчившись в спроможності Галигіна реалізувати задуманий план, остаточно залучив останнього до його реалізації. Для цього на черговій зустрічі запропонував винагороду в розмірі 55 тис. дол. за вбивство активіста “Народної самооборони” Володимира Мартинюка, а також із застосуванням гранатомета вистрелити в будинок де проживає сільський голова Красовська та її чоловік. 

За даними слідства, лише в травні 2018 року Галигін звернувся із відповідною заявою до правоохоронних органів. Після цього була зустріч із Скрипкою, який попросив прискорити виконання. 

20 червня 2018 року Галигін, під час зустрічі в Києві, надав фотознімки з інсценованого вбивства активіста Володимира Мартинюка. Після цього, Скрипка пообіцяв що заплатить 15 тис. дол. за кілька днів, а ще 10 тис. дол. за два тижні. 23 червня підозрюваний передав 15 тис. дол. та обговорив подальше вчинення злочину стосовно інших двох осіб, після чого був затриманий працівниками СБУ. 

Примітним є те, що кримінальне провадження за результатами розслідування якого затримували Сергія Скрипку було відкрито в січні 2018 року (стосовно невстановлених осіб) і виділене з іншого провадження по так званій справі “Лабутіна-Заярнюка”, що розслідувалося з травня 2017 року. Михайло Лабутін був керівником ДП “Укрспирт” до грудня 2014 року після революції гідності. За даними слідства, у 2016 році був учасником групи яка намагалася організувати повалення конституційного ладу та захоплення влади. 

Після затримання, Сергію Скрипці було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.Робота чисельної команди адвокатів не давала результатів і термін тримання під вартою продовжувався і діє донині

Сторона захисту наполягала на тому, що підозрюваний передавав “підсадному” кіллеру спонсорську допомогу на проведення дитячого турніру з карате. 

В жовтні 2018 року справу виключно по Сергію Скрипці виділили в нове провадження. Термін досудового розслідування який подовжувався Головним військовим прокурором спливає в кінці квітня цього року. За інформацією прес-служби ГПУ, справу вже готові передати до суду. 

Сторона захисту також наводила опосередковані ознаки того, що кіллер Руслан Галигін міг виступати як знаряддя провокації. За їх інформацією, Галигіна було затримано за підозрою у вчиненні кримінальних злочинів у квітні 2018 року. При затриманні були застосовані засоби фізичного впливу, внаслідок чого йому були завдані легкі тілесні ушкодження. Окремі докази цього є і в публічній площині. Зокрема, забиття і синець під лівим оком зафіксовані в ЗМІ у фоторепортажі про участь спортсменів з Кирилівки на Чемпіонаті світу з хортингу в Латвії. Згідно інформації організаторів турніру Галигін не брав участі у спарингах, а виконував функції тренера неповнолітніх дітей. Окрім того, в протоколі огляду телефону Галигіна зафіксовані його контакти з підозрюваним, а також ж особою яка є фігурантом низки кримінальних проваджень пов'язаних з викраденням та мордуванням людей. На переконання сторони захисту, контингент осіб з якими контактував Галигін створював сприятливі умови для схилення його до співробітництва з правоохоронними органами. 

На фото тренер ДЮСШ "Азовець" Руслан Галигін праворуч (з синцем під лівим оком)

Відзначимо, що Руслан Галигін в грудні 2012 року був засуджений Приазовським районним судом, Запорізької області за вимагання хабара у розмірі 15 тис. грн. до 5 років умовно ( 2014 року закінчився іспитовий термін в 2 роки і був звільнений від кримінальної відповідальності). Кошти чоловік вимагав перебуваючи на посаді заступника селищного голови Кирилівської селищної ради з підприєця який надавав послуги масажу під час курортного сезону. 

Активіст Володимир Мартинюк, який зіграв роль “Бабченка” в цій історії. Мотив на його вбивство у Сергія Скрипки був. Так активіст в жовтні 2014 року як представник “Народної Самооборони” прибув в село для допомоги місцевим жителям. Місцеві скаржилися на соціальний гніт який влаштував власник СТОВ “Лящівка” Федір Скрипка, щоб утримувати під контролем земельний банк. Під час візиту Мартинюк завдав легких тілесних ушкоджень власнику господарства та нібито вимагав 20 тис. дол. за вирішення питання невтручання. В результаті Володимир Мартинюк був засуджений до невеликого штрафу за нанесення легких тілесних ушкоджень. А факт вимагання 20 тис. дол. і отримання половини цієї суми в суді сторона обвинувачення довести не змогла. В жовтні 2016 року активіст Володимир Мартинюк вже відзначився нападом на поліцейських, справа за його обвинуваченням досі слухається в суді

Апогеєм конфлікту в Лящівці став кінець жовтня 2015 року, коли місцевий житель підірвавши гранату загинув сам, а від вибуху постраждали Федір Скрипка та його дружина Ніна, яка згодом померла в лікарні. Тоді Сергій Скрипка скаржився на спроби рейдерського захоплення бізнесу його батьків та імовірного замовника в нападі на батьків називав саме сільську голову Антоніну Красовську. В свою чергу Красовська підтверджувала факти елементів соціального гніту з боку власників товариства заради збереження під контролем земельного банку. 

На захист Сергія Скрипки публічно став народний депутат від БПП (вихідець з УДАРу) Валерій Карпунцов. Він жорстко розкритикував роботу Головної військової прокуратури по цій справі у власному блозі. Зокрема нардеп наголошує на неадекватній кваліфікації злочину який інкримінується підозрюваному (замість вбивства на замовлення - організація терористичного акту) та порушення 214 ст. КПК. 

Останні новини