Нардеп розповів як "борець з корупцією" Соболєв кулаками захищав корупцію

Народний депутат України Вадим Івченко від фракції ВО «Батьківщина» перебуваючи в Черкасах за наполяганням журналістів розповів подробиці бійки з колегою нардепом Єгорем Соболєвим в кулуарах Верхвоної Ради. 

Також народний обранець відверто пояснив, що саме «борець з корупцією» Єгор Соболєв від фракції «Самопомочі» і є захисником діючих тіньових корупційних схем по розподілу землі та довів прямий конфлікт інтересів «борця».

Нагадуємо, що нині землями поза населеними пунктами розпоряджаються не місцеві громади, а структурні підрозділи Держземагенства фактично у тіньовий спосіб. За допомогою схем які були запроваджені ще за режиму «злочинної влади» і не змінені за нової демократичної, у місцевих громад забирають останнє – це залишки вільних земель.

Прикладами застосування відверто тіньових схем розподілу землі багата і Черкащина. Тут час від часу виникають скандали, коли місцеві жителі дізнаються, що земля яка наприклад перебувала у загальному користування вже отримала свого пана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛЮДИНА НАРДЕПА ЗБИРАЄ "ВІЛЬНІ ЗЕМЛІ" НА ЧЕРКАЩИНІ

З останніх прикладів – це приклад віджиму у селян 400 га пасовищ у селі Білозіря Черкаського району, або ж наприклад отримання рідним братом губернатора Черкащини 100 га землі також в одному з сіл Черкаського району.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РІДНИЙ БРАТ ГУБЕРНАТОРА ЗАКОННО ОТРИМАВ 100 ГА ЗЕМЛІ

За нині діючої схеми можливості отримати землю у селян практично немає, а отримують реально в користування окремі особи наближені до влади, через тіньові схеми. Очевидно, що таку систему треба змінювати. Більше того самі місцеві громади почасти постфактум дізнаються, що отримали нового пана-землекористувача.

Покликаний зруйнувати чітку вертикаль корупції у земельних відносинах законопроект який запропонований батьківщинівцем. Якщо говорити просто він передбачає передати право розпоряджатися землями в адміністративних межах населених пунктів саме місцевим радам. Звичайно, що це не панацея від корупції і депутати теж можуть в корупційний спосіб лобіювати виділення земель окремим особам, але це принаймні зруйнує вертикаль тіньового розподілу Держземагенством. Більше того депутатів місцевих рад всі знають вони публічні люди тому їм безпосередньо перед жителями доведеться відповідати за те чи інше рішення. Зважаючи на контроль громадськості щодо депутатів, принаймні зменшити рівень корупції ухваленням відповідного законопроекту можна було б.

Про особливості спротиву саме Єгора Соболєва ліквідації корупційної вертикалі Держземагенства розповів Вадим Івченко.

- Ми забирали право розпоряджатися землями у державного земельного агентства і передавали місцевим радам. По законопроектах в тому числі який розробляла і Батьківщина були позитивні висновки антикорупційного комітету. Коли законопроекти розглядалися на аграрному комітеті ми обєдналися навколо одного законопроекту. І зявився висновок антикорупційного комітету вже після того, як ми об’єдналися навколо одного з цих законів, щодо наявності корупції в даному законі. Я звернувся до голови антикорупційного комітету і запитав як Ви можете приймати рішення без авторів? Нас запросили на антикорупційний комітет, ми довели свою думку. Була дискусія і коли я побачив що вони готові підтримати нашу пропозицію пан Єгор Соболєв не поставив просто питання на голосування. Сказав, що ми не будемо переглядати рішення – дякуємо, що Ви нам доповіли. І коли депутати антикорупційного комітету почали йому казати, - постав на голосування – він відмовив. Тоді я йому сказав, - що ваша поведінка показує, що Ви лобіюєте чиїсь інтереси, наприклад Держземагенства, - розповів Вадим Івченко.

За словами нардепа ціна питання мільярди гривень, тому у нардепа Соболєва який захищає чітку корупційну вертикаль аргументація дійшла до кулаків.

- Там колосальні кошти бо 10 млн. га землі які в підвішеному стані і гектар по 300 доларів – 4,5 млрд. грн. Коли цей законопроект стояв в порядку денному сесії до мене підійшли депутати фракції «Самопоміч» і запросили на фракцію щоб я взяв участь в їх дискусії щодо потреби цього законопроекту. І коли я підійшов, почав розмовляти, прийшов Соболєв почав розповідати що я головний лобіст цього законопроекту і просто мене ударив. Цього всього ЗМІ не бачили, потім відбувся другий етап конфлікту який вже бачила вся країна. Після того як мене вдарив він пішов до преси і сказав що всі на місцях корупціонери, що всі вони обиралися за влади Януковича, що ми їм недовіряєм. Мене теж журналісти попросили вийти, щоб я пояснив свою позицію. Я пояснив, що на місцях в селі депутати – це люди яких всі знають і з яких всі спитають. Вони просто хочуть знати хто орендує і що це дає населеному пункту. І коли закінчив спілкуватися з журналістами і йдучи в зал пленарних засідань він почав мене бити – це вже були увімкнені камери журналістів і ви це бачили, - пояснює суть конфлікту Івченко.

Ми звернулися до депутата з пропозицією внести законодавчі зміни і відкрити кадастри, щоб кожен селянин бачив хто його пан. Нардеп висловив сумнів у можливості прийняття відповідних змін, оскільки фракція «Самопоміч» має свого міністра АПК яком підпорядковане агентство і не хоче втрачати підконтрольну корупційну схему.

- Щодо відкриття земельного кадастру то це має бути інший законопроект. Він мав би кожній людині дати можливість зайти і подивитися хто є користувачем чи власником, а органам місцевого самоврядування вносити дані. Звичайно що можна зробити зміни до законопроекту про Державний земельний кадастр. Але давайте йти поетапно і дивитися реальн. Якщо сьогодні нам не дають прийняти зміни де ми передаємо право місцевим громадам то нема сенсу змінювати кадастр. Нам його і так не дадуть змінити, чому? Тому що сьогодні Держземагенство знаходиться у міністерстві АПК а міністерство АПК призначено за квотою «Самопомочі». Ось звідки позиція Єгора Соболєва, - пояснив бурхливу діяльність депутата Вадим Івченко.

Від Кропиви. Звичайно, що ми далекі від переконання, що депутат від «Батьківщини» дуже занепокоївся долею українських містечок і сіл та суто з альтруїстичних міркувань хоче повернути їм право розпоряджатися своєю землею. Такі бажання колись потужної партії покликані власними інтересами які в даному випадку збігаються з інтересами місцевих громад і все. Оскільки до нинішньої корупційної схеми «Батьківщина» відношення немає, а отже нічого з неї і не отримує. Однак партія має достатньо ще депутатів у місцевих радах, які б при розподілі земель могли взяти участь в дрібному дерибані великих ресурсів.

Однозначно запропоновані зміни варто приймати, а місцевим громадам вже контролювати депутатів, оскільки контролювати депутата набагато простіше в нинішніх умовах ніж закритого і невідомого чиновника держземагенства.
 

Останні новини