Користувацький вхід

Нардеп не побачив логіки в децентралізації окремо взятого району

Народний депутат від 198 округу Сергій Рудик вважає, що формування на базі Кам’янського району лише однієї територіальної громади, призведе до ліквідації району. 

«Я підтримую ідею децентралізації та становлення фінансової незалежності місцевих громад, вважаючи що громадам необхідно надати можливість відповідати за власний економічний розвиток. Проте, в ході зустрічей з виборцями Кам’янського району, чиї інтереси я представляю у Парламенті, виникає все більше питань щодо об’єднання Кам’янського району в одну територіальну громаду» – заявляє депутат.

"Народний депутат зазначає, що цілковито логічним був би поділ Кам’янського району як мінімум на 3 громади, як це опрацьовувалося попередньо. «Щоб люди повірили владі та зрозуміли, що децентралізація – це потреба часу, не можна їх «укрупнювати» в одну громаду в наказовому порядку, з подальшою ліквідацією району". – наголошує депутат.

Сергій Рудик зауважує, що таким зразком може бути Смілянський район. Адже територіальна площа Смілянського та Кам’янського районів практично однакова (Смілянський район -934 км², Кам’янський район – 725.4 км²), різниця у кількості мешканців у цих районах коливається у межах 4 тис. осіб (Смілянський район – 32,6 тис.осіб, Кам’янський район – 27,943 тис. осіб).

«Де логіка, якщо в Смілянському районі рекомендовано створити 6 територіальних громад, а в такому ж Кам’янському тільки одну? Якщо в Україні після децентралізації має залишитись втричі менше районів, то напрошується висновок про ліквідацію Кам’янського району» – говорить Рудик.

Сергій Рудик зауважує, що попри необхідність в децентралізації та об’єднанні, держава не повинна проводити дану реформу в примусовій формі.

 

Останні новини