Напередодні 60-ччя утворення Черкаської області її можуть реорганізувати

На початку наступного року Черкаська область має відзначити 60 років з часу свого утворення. Однак завдяки можливим ініціативам влади країни, які поки що лише озвучуються, може зникнути з карти країни взагалі як окрема адміністративно-територіальна одиниця.

Представники партії влади вважають, що нинішня адміністративно-територіальна система України – неефективна. Тому існуючі 24 області в Україні, на думку регіоналів, треба скасувати і створити вісім регіонів.

Про це заявив представник фракції Партії регіонів у Верховній Раді Сергій Гриневецький.

Представник Партії регіонів вважає, що адміністративна реформа сьогодні – дуже актуальна.

Гриневецький, посилаючись на деяких вчених, говорить про те, що потрібно замість 24 областей створити 8 великих територіально-адміністративних утворень.

Йдеться про наступний розділ країни: Київський регіон (Київська, Черкаська, Кіровоградська та Чернігівська області), Автономна Республіка Крим, Подільський регіон (Хмельницька, Тернопільська та Вінницька області), Карпатський регіон (Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька області), Донецький регіон (Луганська і Донецька області), Поліський регіон (Волинська, Житомирська та Рівненська області), Слобожанський регіон (Харківська, Полтавська і Сумська області), Придніпровський регіон (Запорізька та Дніпропетровська області) і Причорноморський регіон (Херсонська, Одеська, Миколаївська області) .

Така модель, на думку вчених, значно скоротить бюрократичний апарат і потенціал корупції, яка сьогодні, як зазначив депутат, є тотальною.

Однак дуже мало віриться в практичну можливість втілення такої реформи. Зокрема і через самозахист та спротив їй бюрократично-адміністративного апарату.

 

 

 

Останні новини