Найближчим часом працівники Черкаського драмтеатру можуть оголосити справжній страйк

Про це нашому виданню після сьогоднішнього мітингу опозиції який самі опозиціонери назвали попереджувальним страйком, повідомив актор театру Олександр Гуменний.

Попри те, що деякі політики оголосили на мітингу, що драматичний театр вже страйкує, питання загального страйку ще не було обговорене в колективі.

Сам Олександр Гуменний також виступив на мітингу та повідомив про чергову затримку заробітної плати працівникам театру, яка вже стала системною. За його словами, така ж ситуація склалася і в ляльковому театрі.

- Керівництво обох театрів робить усе можливе, аби ми таки отримали зарплату. Зокрема, вони звертаються до влади. Але ж звертатися марно, поки не буде наведено лад у Києві, в тій владі, поки там нарешті не прийдуть до якогось консенсусу. А він може бути тільки один: влада має бути від народу і для народу, – зазначив актор.

Також він висловив думку, що політика сьогодні прийшла в кожен дім. 

– Театр завжди був поза політикою. Але дійшло до того, що політика сама лізе до кожного в хату. Немає честі, права залишатися осторонь. Якщо ви за Януковича, то стійте за нього. Якщо за Майдан, то будьте за Майдан. Якщо за свої права, теж скажіть про це. Але окремо ніхто бути не може. – відзначив Олександр Гуменний.

Як пояснив уже після виступу нашому виданню Олександр Гуменний, на сьогодні вже існує затримка з виплати зарплати у сім днів, і якщо питання не буде вирішено позитивно в найближчі дні то на наступному тижні актори імовірно приймуть рішення про страйк.

- Знову постала проблема виплати заробітної плати. Але якщо дивитися об’єктивно, то вона і не зникала. З серпня місяця 2013 року у нас були затримки по зарплаті, але від початку 3-5 днів. Потім з вересня термін затримки зростав. Це пояснюється тільки затримкою в казначействі. На останніх зборах директор сказав, що зарплата буде або наприкінці цього тижня, або на початку наступного. І я запропонував людям якщо на початку наступного тижня в середу максимум не буде то будемо страйкувати. Але як вирішить колектив я не можу сказати. Думаю зберемо загальні збори колективу і вирішимо що робити, - прокоментував нашому виданню ситуацію із затримкою заробітної плати актор драматичного театру Олександр Гуменний. 

Нагадуємо, що наприкінці минулого року через затримки по заробітній платі актори театру вдалися до інформативної акції прямо під час вистави. Тоді вони зі сцени оголосили заяву в якій висловили занепокоєння з приводу систематичної затримки зарплати. Тоді місцева влада швидко заладила конфлікт і гроші виплатили, але проблему не вирішено.

Підготував: Олександр Безпрозванний
 

Останні новини