Над ректором Черкаського вишу висить кримінальна справа

Над ректором Черкаського Державного Технологічного Університету Тамарою Качалою висить кримінальна справа за зловживання службовим становищем та привласнення бюджетних коштів. Зараз розслідування справи гальмується.

Тамара Качала була призначена ректором 17 травня цього року згідно наказу міносвіти. При цьому вона виконувала обов’язки ректора із березня місяця цього року. Вибори ректора відбулися у ЧДТУ 29 квітня. Переконливу перемогу тоді здобув екс-ректор, екс-регіонал Юрій Лега. Однак міністерство освіти затвердило на посаду саме Тамару Качалу.

Те що в ЧДТУ відбулася міні-революція засвідчило і те, що після завершення контракту у Юрія Леги 19 березня, в.о. стала саме Тамара Качала. 

Однак в рамках боротьби проти кандидатури Тамари Качали 4 квітня 2014 року, було відкрито кримінальне провадження №420114250010000026 щодо зловживання службовим становищем та привласнення бюджетних коштів посадовими особами Черкаського державного технологічного університету. Старший викладач кафедри менеджменту Коваль Алла Валеріївна (контракт № 281 від 08.09.2009р.) працювала у ЧДТУ з 8 вересня 2009 року по 1 лютого 2012 року, проте вже більше 10 років проживає у Великобританії і у вказаний період територію України не відвідувала. В зв’язку з цим заняття згідно розкладу вона не проводила та інше навчальне навантаження не виконувала. 

Коваль А.В. числилася як працююча на кафедрі менеджменту де тоді керівником була саме Тамара Качала. Фактично вона не працювала, а роботу виконували інші викладачі та навчально-допоміжний персонал кафедри. За даних умов А.В. Коваль протягом 2,5 років заробітну плату не отримувала, а нараховані їй кошти у розмірі 35904,74 грн. привласнювали інші особи. 

Факт наявності правопорушення та кримінальної справи засвідчує наступний документ. 

Найцікавіше те, що для захисту вже нового керівництва вишу були використані студенти. Так група студентів, у яких мала викладати Коваль А.В., заявила що пари проводились згідно розпорядку безпосередньо вказаним викладачем, хоча у період з 08.09.2009 по 01.02.2012 Алла Валеріївна жодного разу не перетинала державного кордону з моменту виїзду до Сполученого Королівства. Дії вказаної групи студентів можна розцінювати як завідомо неправдиві показання, що являється правопорушенням згідно статті 384 Кримінального кодексу України. В той же час використання свідчень студентів не може бути об’єктивною стороною слідства, коли є об’єктивні складові які вказують на протилежне. 

Таким чином до сьогоднішнього дня навіть нікого з відповідальних осіб не повідомлено про підозру.

Очевидно, що відповідальність тут лежить як на керівнику відповідної кафедри так і на тодішньому ректорі вишу. Важко повірити в той факт, що ректор Юрій Лега не знав, що виклидач який 10 років проживає за кордоном все ще викладає. Так як і важко повірити в те, що відповідні махінації керівник кафедри Тамара Качала здійснювала без погодження з ректором.

Також очевидно, що даний факт – це лише верхівка айсбергу по вимиванню коштів, і в виші існувала ціла система, а це лише дрібний факт. Просто в певний момент команда Юрія Леги вирішила використати проти свого конкурента Тамари Качали даний факт і спробувала відкрити кримінал.

Зараз же якщо дійсно його розслідувати, то відповідальність мали б понести як колишній так і нинішній ректор. Проте на це годі сподіватися.
 

Останні новини