На "зашифрованому" будівництві військових складів несанкціоновано добували пісок

На “зашифрованому” будівництві Міноборони, складів для боєприпасів, у лісі поблизу с. Дубіївка, несанкціоновано добували пісок.

Про це йдеться в ухвалі Соснівського суду.

Судовою ухвалою продовжено термін досудового розслідування за кваліфікацією ч. 3 ст. 410 (зловживанням службовим становищем військового), ч. 2 ст. 239-1 (незаконне заволодіння поверхневим шаром), ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) КК України.

Контракт Міноборони на “Реконструкцію технічної території об'єктів зберігання, реконструкція технічної території ВЧ А3177” в с. Дубіївка було укладено у серпні 2019 року. Загальна вартість контракту 621 млн. грн., генпідрядник — столичний ТОВ “Центрбуд”. Строк завершення першої черги виконання робіт (вартість 308 млн. грн.) визначений кінцем грудня 2020 року.

Кримінальне провадження розслідується з березня 2020 року. Слідство підозрює, що службовими особами Міноборони, за попередньою змовою з генпідрядником, привласнено державні кошти під час будівництва вказаного обєкту.

В березні-квітні 2020 року на території ВЧ А3177 несанкціоновано видобуто пісок, який, в подальшому було використано на будівництві сховищ для зберігання боєприпасів. Вказаний будівельний матеріал був внесений до актів виконаних робіт. Зокрема встановлено кар'єр на території частини з якого видобуто пісок та орієнтовний його об'єм — 9500 кубічних метрів. Попередня оцінка матеріальної шкоди державі від таких дій — близько 8 млн. грн.

Останні новини