На Шполянщині та Жашківщині не дали достигнути маку

Працівники Жашківського та Шполянського райвідділів міліції виявили дві земельні ділянки, засіяні маком. З обох ділянок вилучено понад 350 рослин. За кожним фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 310 Кримінального кодексу України.

Дільничні інспектори Жашківського райвідділу міліції виявили на присадибній ділянці 50-річного місцевого жителя 230 рослин маку, які були висаджені поміж кукурудзи, политі та прополені. Господар пояснив, що вирощував їх для виробництва кондитерських виробів.

На Шполянщині на городі 61-річної жительки одного із сіл району правоохоронці виявили та вилучили 138 рослин маку. За словами жінки, це дикорослі рослини та насіялися самі, проте чого вона його не висапала, пояснити так і не змогла.

Всі рослини були вилучені, частина з них направлена на дослідження. За даними фактами відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України. Санкцією статті передбачено покарання у вигляді штрафу, арешту на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

Останні новини