На поточному тижні утримається прохолодна погода

Перша половина вересня на Черкащині виявилася дуже теплою, і ми не помітили, як літо календарне змінилося на осінню погоду. У другій половині місяця різко похолодало, прийшли перші заморозки.

Як повідомляє начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, на порядку денному залишаються проблеми: жорстка ґрунтова посуха, тривалий дефіцит опадів, сухість ґрунту, що ускладнюють посівну кампанію озимих зернових та не забезпечують появу нормальних сходів озимого ріпаку, сівба якого теж проводилася в сухий гарячий ґрунт, а також дуже низька водність річок, на окремих річках маловоддя - що є небезпечним гідрологічним явищем та тривалий період утримання надзвичайного (5 класу) пожежної небезпеки.

За прогнозом, на поточному тижні північний антициклон утримає помірно-прохолодну, без істотних опадів погоду. З північно-східними вітрами продовжується надходження арктичного повітря тому, вночі та вранці 24 вересня на ґрунті очікуються заморозки 0-4ºС, що є небезпечним метеорологічним явищем І рівня небезпечності. Температура повітря вночі 3-8º тепла, вдень 12-17º. В цілому температурний фон відповідатиме першій половині жовтня.

На дощі різної інтенсивності очікуємо 26-27 вересня.

Останні новини