На одного черкащанина виробили 379 кг молока

Минулого року у всіх категоріях господарств Черкащини виробили 461,2 тис. тонн молока. На одного жителя області виробляється 379 кг молока.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

У сільгосппідприємствах виробництво молока складає 301,6 тис. тонн, що на 10,5 тис. тонн більше попереднього року. Приріст виробництва молока досягнули за рахунок підвищення продуктивності корів, яка збільшилася на 279 кг та досягла 7 006 кг молока від корови.

Найвищі показники продуктивності на Маньківщині – 9 541 кг, Золотоніському- 7 850 кг і Черкаському районі – 7 316 кг.

Позитивний вплив на підвищення продуктивності корів має розвиток племінної бази. У 2020 році проведено експертну оцінку стад у 5 суб’єктів господарювання та присвоєно статус племінного заводу та племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби молочного напряму продуктивності. Продуктивність корів у племінних господарствах області на півтори – дві тисячі кг молока перевищує середньообласний показник (7 006 кг).

Приділялася увага поліпшенню матеріально- технічної бази молочного скотарства та запровадження сучасних технологій виробництва. Наприклад, введено в дію І чергу молочного комплексу ТОВ “Перемога” Золотоніського району потужністю 750 голів корів.

Останні новини