На Корсунщині урочисто відзначили початок жнив

Справжнє театралізоване дійство влаштували творчі колективи Корсунь-Шевченківського будинку культури на Святі першого снопа в селі Квітки Звенигородського району.

Талановиті митці відобразили на полях Корсунщини один із найдавніших українських обрядів, присвячений початку жнив. Його окрасою стали яскраве національне вбрання та проникливий спів.

Свято першого снопа (зажинки) має давнє коріння, адже Україна завжди славилась своїми хліборобами. Від урожаїв почасти залежало благополуччя селян. Тож жителі Квіток вирішили не відступати від традицій та символічно розпочати період жнив. 

Ініціатором та ідейним натхненником свята став директор СТОВ «АгроРось», член Ради Черкаського обласного осередку ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Петро Євич. Його та виконуючого обов’язки міського голови, секретаря Корсунь-Шевченківської міськради Віталія Мацюка учасники дійства зустріли запашними короваями. 

- Цього року навесні і на початку літа були дощі і буревії. Це певним чином відобразилось на наших полях. Але впевнений, що, незважаючи на такі природні негаразди, ми зберемо гарний урожай. Як кажуть у народі, якщо хліб ліг – значить буде гарний урожай, - зазначив аграрій, принагідно подякувавши селянам за майбутню працю. 

Після символічного привітання розпочали скошування колосків. Театралізовані персонажі – господар і господиня – нажали кілька жмутів збіжжя та згідно з традиціями поклали їх навхрест.

Право обмолотити перший сніп надали урочистим гостям. Уже намолочене зерно символічно зібрали в горщик, який вручили Петру Євичу на зберігання як запоруку майбутнього доброго урожаю та добробуту. Потому над полем залунали пісні. Співали квітчанські та корсунські самодіяльні колективи, солісти. І складалось враження, якщо на хвильку закрити очі, що знову повертаєшся у далеке минуле та доторкаєшся до свого прадавнього коріння. 

імідж інформація 

Останні новини