На Черкащину ідуть дощі та прохолода

Вересень – близнюк серпня. Ділять на двох кавуни, стиглий виноград. Колір волосся тільки різний: у одного зелений, у другого - золотий з рудими пасмами. Цей місяць поєднує у собі як літо, так і осінь.

Про це повідомляє начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За кліматом, на Черкащині епізодичні «повернення тепла», інтенсивністю 28-30º, можуть спостерігатися до кінця місяця. А нетривалі вторгнення атлантичної прохолоди вже після 10 вересня часто знижують нічну температуру до 1-5º тепла. Наприкінці вересня «подих Арктики» може відзначатися заморозками у повітрі до 1-3º.

Проте, у більшості років погода у вересні відповідає таким народним назвам: «оксамитовий сезон», «бабине літо», «осінній поцілунок після жаркого літа…» і т.п.

В цьому році початок вересня відзначився незвичайною спекою із досягненням температурного максимуму 33-36º. Проте, з 4 вересня розпочалися перші атлантичні втручання, які закінчили «сезон спеки».

За прогнозом синоптиків, завтра на Черкащину знову чекає порція прохолоди і вологи. Атлантичний циклон, який рухається по північних широтах торкнеться своїм атмосферним фронтом нашого регіону завтра вранці. Це зумовить окремі короткочасні дощі, які нині, в умовах посухи, такі бажані, але такі ненадійні.

Річ утому, що на своєму шляху вздовж континенту північні фронти, звичайно, втрачають більшу частину своєї вологи і додати їм активності можуть лише температурні контрасти. На ранок ці контрасти невеликі, тож надії на добрі дощі поки що немає. За фронтом почне надходити прохолодне повітря, тому денна температура очікується в межах 20-25º. Ніч перед фронтом буде ще досить теплою, 11-16º.

Очікувані дощі не покращать ситуацію із зволоження ґрунту та пожежною небезпекою, але разом із похолоданням створять більш комфортні умови життєдіяльності та покращать якість атмосферного повітря.

Останні новини