На Черкащині знову орудують рейдери

В розпалі новий сезон сільськогосподарських робіт, а відтак не дрімають і рейдери. В центрі уваги Чорнобаївщина де за один день СТОВ «Лящівка» без відома власників опинилася у власності невідомих осіб. 

Користуючись змінами до законодавства рейдери без проблем набувають «права власності» на чуже майно. Так з 1 січня цього року набрала чинності нова редакція Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань". Ці нові зміни спростили порядок реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та перелік документів для цього. 

Якщо раніше зареєструвати власність можна було лише за місцем її розташування, то нині будь-який суб’єкт у будь-якого державного реєстратора чи нотаріуса може провести процедуру реєстрації підприємства через загальну базу. При чому, присутність власника не є обов’язковою, не передбачено і перевірки достовірності підпису.

Всю повноту «лібералізації» законодавства відчули на собі власники СТОВ «Лящівка», що в селі Лящівка, Чорнобаївського району. З легкої руки нотаріуса та державного реєстратора 5 квітня право власності набули інші особи на основі фейкового договору-купівлі продажу. 

- В державному реєстрі фізичних та юридичних осіб було змінено власника. Новим власником виявилася невідома мені особа та Панамська компанія. Ми одразу повідомили правоохоронні органи про цей факт. Як виявилося зміни щодо власників були внесені на підставі договору купівлі-продажу. Я як засновник можу стверджувати, що жодних договорів щодо продажу прав власності не укладав, та й вартість яка фігурує в договорі 5 тис. грн. просто смішна, - розповідає засновник СТОВ «Лящівка» Ярослав Скрипка.

На фото справжній власник СТОВ "Лящівка" Ярослав Скрипка. 

Нині новим засновником СТОВ «Лящівка» у єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб значиться Панамська компанія «Некта Бізнес Інкорпорейтед», а кінцевим бенефеціаром Савчук Вячеслав Михайлович з столичною пропискою. Юридична адреса СТОВ також змінилася на столичну - м.Київ, ВУЛИЦЯ ПАРКОВА, будинок 17.

Про нового кінцевого бенефеціара та керівника СТОВ «Лящівка» практично немає інформації. На відомому сервісі пошуку роботи людина з таким імям шукає роботу різника паперу.

Керівником також значиться – Торопов Ростислав Юрійович.

Зміни до установчих документів СТОВ «Лящівка» були внесені державним реєстратором в місті Ірпінь, Київської області. Про це йдеться у витягу з єдиного державного реєстру який ми замовили.

Очевидно, що за невідомими прізвищами стоять значно впливовіші люди, але зараз безапеляційно встановити справжніх замовників рейдерського наїзду поки не вдається. Разом з тим на Черкащині даний факт вже набуває широкого розголосу та суспільного резонансу.

8 квітня цього року зібралася позачергова сесія Чорнобаївської районної ради яка в ході обговорення ситуації з рейдерськими захопленнями сільськогосподарських підприємств в районі ухвалила звернення до вищого керівництва області та держави, правоохоронних органів. Депутати звернулися з проханням якнайшвидшого законодавчого врегулювання проблеми безконтрольного внесення змін до реєстрів.

- Суб’єкт державної реєстрації повинен забезпечити відеофіксацію процесу прийому кожного пакету документів, що подаються заявником для державної реєстрації. Для забезпечення прозорості внесення змін до Єдиного державного реєстру суб’єктами державної реєстрації Міністерство юстиції України повинно розробити Порядок проведення та зберігання записів відеофіксації реєстраційних дій, - йдеться у зверненні. 

Також депутати закликали зібрати позачергову сесію Черкаської обласної ради, щоб розглянути питання рейдерства та адекватного реагування на її засіданні. 

На сесії районної Чорнобаївської районної ради виступив почесний голова асоціації "Незалежне об’єднання сільськогосподарських підприємств Чорнобаївського району" Петро Душейко, який закликав стати на захист права власності. 

- На моє переконання, що потрібно жорстко реагувати на такі факти. Можливо скажете, що наш інтерес в тому, що ми власники сільгосппідприємств. Зрозуміло – ми цього не відкидаємо, як не відкидаємо і того ні Скрипка ні Сінченко не були нашими друзями. Але тут питання в іншому, як би нам їхні дії подобалися чи не подобалися. Але позбавляти життя заради права власності, це вже порушення всіх норм конституції чи законів. Тому ми вважаємо, що потрібно цьому класти край. Ми хочемо щоб хвиля пішла від нас, сколихнула область, сколихнула державу, бо це гірше ніж було в найгірші часи, - заявив виступаючи перед депутатами Петро Душейко. 

На сьогоднішній день справжній власник СТОВ «Лящівка» продовжує керувати господарством та разом з господарськими справами змушений вислуховувати погрози рейдерів, давати пояснення правоохоронцям та сподіватися на верховенство закону та принципу недоторканості приватної власності. Нині правоохоронні органи вже відреагували на звернення справжнього власника, а факт зухвалого рейдерства зацікавив всеукраїнські телеканали.

 

Останні новини