На Черкащині відзначили 152-у річницю від дня перепоховання Тараса Шевченка.

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб взяв участь в урочистих заходах з нагоди 152-ї річниці від дня перепоховання праху Тараса Шевченка у Каневі.
Відзначення цієї знаменної для кожного українця дати на Черкащині стало вже традиційним. Саме цього дня далекого 1961 року видатний син нашого народу знайшов вічний спокій на Батьківщині. Ще за життя він мріяв про «тихе пристанище і спокій коло Канева», і близькі та друзі поета, виконуючи заповіт Великого Кобзаря, перевезли його прах на Черкащину.
У щорічній пішій ході від Успенського собору до Тарасової гори «Останнім шляхом Кобзаря» разом із керівництвом області взяли участь делегації з районів та міст Черкащини та гості, які прибули з інших регіонів України. Сотні українців прийшли вшанувати пам'ять свого великого земляка. Серед них – багато молодих людей, одягнених в національне вбрання.
 Для мене цей день  особливий,  коментує гостя з Уманщини Ніна Олександрівна, – ще змалечку захоплювалася творчістю Кобзаря, і завжди хотіла побувати на його могилі. Приємно бачити, що тут сьогодні зібралося багато небайдужих молодих людей, які шанують та пам’ятають Шевченкове слово.
Після молитви за упокій душі Великого Тараса керівництво області та усі бажаючі вклонилися Пророкові українського народу і поклали квіти до підніжжя його пам’ятника.
 Сьогодні ми відзначаємо знаменну дату в історії нашого народу  день, коли Чернеча гора навіки прийняла прах Тараса Шевченка. З усього світу мільйони людей йдуть до цього святого місця, щоб віддати шану нашому славетному земляку. Великий Кобзар, як і майже всі генії людства, не мав легкої долі. Та велич не в стражданнях, а в перемозі над ними. Тарас Шевченко належить до тих, хто переміг і закликав до єдності все українство задля спільного блага. Кожен із нас повинен мати в серці хоч краплину тієї невичерпної любові до України, яку мав він,  зазначив очільник області.
Завершилися урочистості на Співочому полі, де провідні майстри народної творчості представили свої вироби, серед яких – зразки вишивки, різьби по дереву, живопису, бісероплетіння, гончарства, ткацтва та інших видів декоративно-прикладного мистецтва.
Окрім цього, біля підніжжя Тарасової гори відбувся святковий концерт за участю професійних та аматорських колективів хорового співу, ансамблів малих форм, бандуристів, кобзарів та читців-декламаторів України й області. У рамках заходу канівчани та гості міста мали змогу насолодитися творчістю творчих колективів із різних населених пунктів Черкащини.
 

Останні новини