На Черкащині відгримів "Ше фест"

16-17 серпня на Батьківщині Тараса Шевченка в с. Моринці Звенигородського району Черкаської області проходив Перший всеукраїнський фестиваль до 200-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка «Ше.Fest». Захід зібрав декілька тисяч молодих українців з різних куточків України.

Постійною популярністю в гостей Моринців користувалася «просвітницька» галявина фесту, де охочі мали змогу, сидячи під відкритим небом на невечкому згорстку соломи, послухати унікальні лекції про Тараса Шевченка від не менш унікальних людей: заслуженого художника України Валерія Франчука, лідера гурту «Тінь Сонця» Сергія Василюка, керівника Управління молодіжної політики ВО «Свобода» Юрія Ботнара, казкара Сашка Лірника, поетів Анастісії Дмитрук та Богдана-Олега Горобчука, співробітників Національного музею Тараса Шевченка в Києві та Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка». Кожен з них розповів про своє осмислення Шевченка поета, художника, борця-націоналіста.

За словами одного з лекторів - казкара Сашка Лірника, побувати в Моринцях була його давня мрія, ще з дитинства. А здійснилася вона лише тепер – на «Ше.Festі». «Це для мене знакова подія. Я щасливий, що сюди потрапив, тому що це – земля Шевченка. І з Шевченка вийшла вся наша Україна, як і з Котляревського. Шевченко – це Великий пророк, якого я люблю, поважаю і хочу, хоч трішечки, наблизитися до нього», - поділився своїми враженнями лірник та висловив сподівання, що фестиваль стане щорічним. «Тут гартується нова нація. Виковується молодь, проходить через потужний пласт української культури», - додав Сашко Лірник. 

Сутність Шевченка-майстра пензля допомогли розкрити художник з Києва, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Валерій Франчук, ватутінський (Черкащина) художник Дмитро Ільницький та майстер портретів з Чернігова Володимир Михайлов, які завітали на «Ше.Fest» поділитися своєю майстерністю та провести ряд майстер-класів. Роботи, виконані в Моринцях, вони залишили на благодійний аукціон, що діяв в рамках збору коштів для військовослужбовців в зону АТО.

Маленьких учасників фестивалю радо зустрічала дитяча галявина, де дітки під наглядом майстрів розмальовували торбинки портретами молодого Тараса Шевченка та гербиками, займалися патріотичним фейс-артом, робили коників-оберегів з сіна для військових в зоні АТО, писали їм листи подяки і підтримки.

Протягом двох днів фестивалю у місцевому Будинку культури діяла кінозала, де гості Моринців могли переглянути художні та документальні фільми про Тараса Шевченка ХХ та ХХI ст.

Студенти Національного університету імені Тараса Шевченка в м. Києві привезли до рідного села Великого Пророка рок-оперу «Міф», на перегляд якої завітали не тільки гості «Ше.Festу», а й місцеві жителі – від молодих матусь з дітьми до зовсім сивочолих моринчан.

Завершився фестиваль вечірньою музичною програмою. Пісні на пророчі Шевченкові слова подарували українські гурти: Тінь Сонця, Веремій, Трансформер, Хочу Ще!, Друже Музико, Шпилясті Козарі, Апокриф, Фолькнери, Колір Ночі та ін.
В рамках благодійного фестивалю вдалося зібрати 19 545, 3 грн., які будуть спрямовані на підтримку військових в зоні АТО.

 

Останні новини