На Черкащині туристично-привабливий об"єкт опинився на межі знищення

У місті Сміла за 30 кілометрів від Черкас під загрозою знищення опинився черговий потенційно туристично-привабливий об’єкт.

Польське кладовище поховання на якому датуються 19 століттям опинилося на межі знищення.

- На сьогодні нагадує воно не щось інше, як непрохідні африканські джунглі. Гірше того, зруйнована значна частина оригінальних надгробниць і пам’ятників. На думку краєзнавців, саме польське кладовище могло б стати привабливим фрагментом туристичного продукту, - пише місцевий портал «Смеляночка».

Наше видання також свого часу акцентувало увагу читачів на несправедливо забутій памятці. Яка є доволі унікальною для Черкащини. Наші кореспонденти навіть зробили своєрідну подорож на зубуте кладовище.

- Проте вже від воріт цвинтар просто вражає. Ні про що подібне у своєму рідному місті я навіть не міг подумати. Наскільки все дихає старовиною і при цьому архітектурно і культурно є нетиповим. Насправді фото не передають ту гнітючу атмосферу, яка панує на цвинтарі. Він справді схожий на людину, яка тяжко хвора. Але в плані нетиповості... Дещо подібне я бачив лише в Західній Україні, - писав тоді наш кореспондент під враженнями після відвідин кладовища.

Фото зроблене наприкінці зими цього року. 


Проте цвинтар неправильно називати польським, це суто народна назва, оскільки тут поховані і вихідці із Скандинавії, Голландії, Франції, Німеччини.
Докладніше про зимову подорож на зубуте кладовище нашими кореспондентами можна прочитати тут.

Сміла: подорож містом-музеєм промислового перевороту. Частина третя.

Такий гнітючий стан речей на кладовищі зберігається останні 20 років. Маємо надію, що прийде час і знайдуться люди які візьмуться за збереження цієї важливої пам’ятки. І тоді гнітючий спокій кладовища будуть порушувати не поодинокі журналісти чи шукачі пригод, а групи туристів.

Підготував: Олександр Безпрозванний
 

Останні новини