Користувацький вхід

На Черкащині так об'єднують патріотів, що організацій стає все більше, а ладу все менше

Старе правило «розділяй і владарюй» як ніколи характеризує суспільно-політичну ситуацію на Черкащині. Паростки оновленого постреволюційного суспільства безнадійно грузнуть в міжусобицях та чварах між різними громадськими угрупуваннями. В цей же час ще не досить зміцніла влада намагається загравати з його елементами більшою мірою вносячи деструктив і в так непросту ситуацію. Днями в обласному центрі відбулося народження чергової громадської організації з гучною назвою «Обєднані патріотичні сили Черкаської області». 

Прикладом невтішних тенденцій у громадському секторі, його маргіналізацію та спроби владного загравання продемонстрував з’їзд патріотичних сил Черкащини, що відбувся 30 серпня в приміщенні черкаського Будинку вчителя. У форумі взяли участь представники громадських організацій Майдану обласного центру та районів області. 

Головним гаслом зібрання став заклик очитстити лави влади і громадських організацій від пристосуванців, які, зазвичай, крутятся біля будь-якої влади. Також патріоти вирішили допомагати владі очиститися від колишніх регіоналів і комуністів, а також сприяти їй в організації допомоги воякам АТО.

Учасники з’їзду схвально оцінили діяльність голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, якого назвали «дивовижною людиною», «відважним, іноді – необґрунтовано відважним чоловіком». А голові облради Валентині Коваленко від імені з’їзду вручили письмову подяку.

Головував на з’їзді керівник ГО «Об’єднані патріотичні сили в Черкаській області» Олександр Чигарьов. Висловитися могли всі охочі. Було вирішено сформулювати основні положення, навколо яких будуватимуть свою діяльність патріотичні сили Черкащини, і 20 вересня провести новий з’їзд.

Не довго думаючи частина учасників зібрання – це переважно група самооборони Олександра Чигарьова вирішила розібратися і люструвати недавнього свого партнера Олега Скалька та вирушили до офісу громадського утворення. Однак Олега Скалька в приміщенні не виявилося.

До Скалька самооборонівці мають кілька претензій: його розкольницька діяльність (власне виключення Олександра Чигарьова зі складу самооборони), контакти з колишніми регіоналами, необґрунтовані нападки на владу, а також «незаконне виготовлення печатки Самооборони».

Олександр Чигарьов оголосив своїм прихильникам, що, оскільки претензії є тільки до пана Скалька, а не до інших самооборонівців, вирішено почекати його повернення в Черкаси. На понеділок заплановано спільне обговорення питань, які виникли у стосунках колишніх колег по Самообороні.

Загалом же цей з’їзд патріотів без жодних докорів сумління можна назвати черговим фарсом, доречі цьому фарсу очевидно і посприяла влада. Дуже вже даний захід був схожий на почерк по організації «громадської підтримки» владі новопризначеного начальника департаменту інформаційної політики Сергія Пасічника, який був присутній на заході.

Насамкінець варто згадати громадські організації та обєднання які породила революція та які фактично вичерпали себе – це Народні Ради, ГО «Майдан», «Координаційна Рада сил Майдану», "Люстраційний комітет", «Самооборони» та інші. З впевненістю можемо стверджувати, що така ж доля чекає і дане обєднання.

Також не можемо не відмітити явно провладну позицію так званих патріотів, а у влади очевидно зявився свій фан-сектор у громадській сфері.

Підготовлено за матеріалами видань Прочерк та Дзвін
 

Останні новини