На Черкащині студентів змушують платити "благодійні" внески (Ексклюзив, Фото)

Деградація системи освіти як на Черкащині так і загалом в країні сьогодні вже нікого не дивує. Є дуже багато проблем пов’язаних з системою освіти в нашому регіоні різного характеру. 

Наше видання неодноразово акцентувало увагу як посадовців від освіти так і безпосередньо керівників навчальних закладів регіону на проблемі здирництва у системі освіти. Саме здирництва яке у слабо прикритій канві так званого «благодійництва» стало нормою життя навчальних закладів області. Причому незалежно від рівня престижності чи рівня акредитації навчального закладу. Рівень престижності та акредитації впливає лише на рівень кількості зібраних «благодійних» коштів.

Однак до останнього часу основною умовою таких повідомлень від студентів – це було збереження їх анонімності. Це і не дивно, оскільки черкащани які нам повідомляли такі факти турбувалися про подальшу власну долю під час навчання.

Проте той випадок, що стався у Смілянському технікумі харчових технологій переповнив чашу терпіння як батьків так і студентів. До нас у редакцію звернулася багатодітна мати Якубовська Ольга Анатоліївна та розповіла як вимагають сплатити «благодійні» внески з її доньки Тетяни, яка навчається у вищезгадуваному навчальному закладі.

- Я багатодітна матір, я виховую семеро дітей. Звичайно, що коштів не вистачає. Моя донька навчається у Смілянському технікумі і з нас постійно вимагають сплачувати благодійні внески, - розповідає Ольга Анатоліївна. – Я не проти заплатити гроші, але якщо їх зараз в мене немає то де ж ми їх візьмемо. Дійшло вже навіть до того, що класний керівник пише мені листи про мої фінансові зобов’язання – обурюється Ольга Анатоліївна та демонструє лист від викладача Стеблини Ольги Володимирівни в якому вона наголошує на необхідності здати «благодійний» внесок у розмірі 400,00 грн. та вказує граничний термін внесення коштів. 

Фото листа.

Більше того, за словами Ольги Анатоліївни, тих батьків та дітей які не змогли внести з тих чи інших причин «благодійний» внесок морально опускають на батьківських зборах та в студентському колективі. Тобто створюють нестерпні морально-психологічні умови.

- Я ще раз говорю, що я не проти заплатити цей внесок. Але коли мене Ольга Володимирівна привселюдно на батьківських зборах «вичитує» при всіх – це вкрай образливо. На моє пояснення що я мати семи дітей вона відповідає – потрібно було думати головою коли народжували – і це класний керівник яка має бути другою мамою для студентів. Я ще розумію, що після зборів підійшла б до мене і особисто мені пояснила, що необхідно здати кошти, і я б їх здала можливо не в ті строки, але здала б, але такої наруги я не змогла стерпіти, - розповідає Ольга Анатоліївна.

За словами Ольги Анатоліївни один з її синів навчається в Білоцерківському аграрному університеті то там такого вимагання немає, за гуртожиток син сплачує половину вартості, а мови про благодійне вимагання взагалі немає. В той же час у тих студентів в яких є проблеми із здаванням благодійних коштів у Смілянському технікумі зявляються і проблеми з успішністю. 

- Багатьом студентам просто занижують бали успішності щоб не сплачувати стипендію, - зазначає пані Ольга.

Примусом до благодійності у Смілянському технікумі харчових технологій займається викладач Стеблина Ольга Володимирівна. Звичайно, що очевидно таким видом промислу на благо навчального закладу займаються й інші викладачі за рознарядкою керівництва, а не з власної доброї волі. Однак це не применшує їх відповідальності за відверто протизаконні дії. Фото з сайту навчального закладу з прізвищем викладача.

Очевидно, що наша країна унікальна – тому що лише в нас платять благодійні внески з примусу. При цьому втрачається сама суть благодійності.

За коментарями з приводу цієї неприємної історії яка ілюструє загальні тенденції в освіті регіону ми звернулися як в сам навчальний заклад так і в управління освіти Черкаської ОДА. Однак поки що ми їх не отримали з різних причин – заступник директора з навчальної роботи технікуму у відрядженні, а в управлінні освіти пообіцяли надати коментар на протязі дня. Тож будемо чекати.

Підготував: Олександр Безпрозванний
 

Останні новини