На Черкащині спроби недолугих фальсифікацій проти Свободи та Укропу

На Черкащині прослідковуються спроби недолугих фальсифікацій проти ВО «Свобода» та партії «Укроп». Поки що можемо стверджувати лише про інформаційні фальсифікації волевиявлення черкащан. 

Так провідні ЗМІ регіону навипередки почали транслювати інформацію про проходження до Черкаської обласної ради Опозиційного блоку та не проходження ВО «Свобода» та «Укроп». Цілком очевидно, що такі вкиди – це спроба перевірити реакцію як самих партійців так і громадськості загалом. При цьому офіційної інформації про хоча б попередні дані підведення підсумків до Черкаської обласної ради в обласній територіальній виборчій комісії не надають.

Так поки що громадськість може послуговуватися лише результатами паралельного підрахунку голосів партійними штабами. А тут може і чорт ногу зламати. Нині чітко можна сказати, що задіяні інформаційні маніпуляції. Першими їх сьогодні на четвертий день після виборів запустив штаб ВО «Черкащани».

Ще вчора штаб ВО «Черкащани» оприлюднили розгорнуті результати підрахунку голосів з 98% опрацьованих протоколів за ними до обласної ради потрапляли і ВО «Свобода» і «Укроп» - набираючи 6,86 та 6,49% відповідно. Всього потрапляло сім партій без Опозиційного блоку.

Однак вже сьогодні інформація зникла зі сторінки ВО «Черкащани» у Фейсбуці, а зявилася нова – до обласної ради проходить вже 6 партій – серед них немає Свободи та Укропу, а є Опозиційний блок. При цьому конкретні дані набраних відсотків голосів не надаються. Лише зазначається, що оброблено вже 99% протколів.

Факт, що це свідома інформаційна маніпуляція доводять і наступні повідомлення. Так ЗМІ активно поширили повідомлення прес-служби Радикальної партії Олега Ляшка та Опозиційного блоку – які були фактично ідентичні. За ними до ради проходить 6 партій в тому числі і Опоблок, Свобода і Укроп за бортом. Варто знову ж таки додати, що жодних розрахунків по відсотках не надається.

Для читача який можливо не зовсім розуміє що таке паралельний підрахунок пояснимо – це досить складна з точки зору організації операція, здійснити її можуть лише потужні партії із структурою. Оскільки на кожній дільниці області потрібно взяти протокол з мокрою печаткою.

За нашою інформацією повноцінний ППГ змогли здійснити ВО «Черкащани» та Блок Петра Порошенка. Останній також не публікує повні дані ППГ (тобто із зазначенням набраних відсотків всіх партій які долають 5% барєр). Очевидно – це робиться для збереження можливості корегувати результат.

За даними ППГ Блоку Петра Порошнека ця політ сила перемагає в області набравши 22,3%. Про це повідомив голова секретаріату обласної організації БПП Сергій Рубан. В той же час за даними протоколів ВО «Черкащани» провладний БПП перемагав, але набирає 15,67% (при оброблених даних із 98% протоколів).

Оборудка із недопущенням окремих політсил виглядає абсурдно з точки зору арифметики, навіть якби у 2% протоколів які не надійшли всі голоси були за Опозиційний блок цього б арифметично не вистачило щоб перекрити по 1,5% у Свободи та Укропу. Тому ВО «Черкащани» і прибрали інформацію, але ж вона є у ЗМІ оскільки надавалася їх прес-службою.

Навіщо ці мутки ВО «Черкащани»?

По своїй суті партія ВО «Черкащани» це один із провладних проектів, в якому дольову участь мають і партнери нинішнього губернатора. Цей проект набрав несподівано багато (поредньо друге місце після БПП), в той же час Блок Петра Порошенка менше ніж очікував. Губернатору необхідно буде звітуватися про хороший результат в Адміністрацію Президента. Тому шляхом усунення Свободи, Укропу та притягненням лояльного Опоблоку вийде і рибку зїсти і на … сісти – ВО «Черкащани» по факту візьмуть ту ж саму кількість мандатів, губернатор – підніме рейтинг БПП та усуне небажане представництво націоналістів та патріотів в обласній раді.

Щоб ще раз переконатися у безглуздості зникнення за ніч із прохідних в обласну раду партій Свободи і Укропу ми звернулися до голови обласної організації Комітету виборців України Максима Михлика із запитанням чи можливе таке явище?

- Я не хочу коментувати окремо взяті результати паралельних підрахунків штабів політичних партій. Треба розуміти, що це до певної міри можуть бути маніпулятивні інформаційні технології. Якщо взяти суто арифметично не беручи до уваги партійні штаби то такі зміни в підрахунках неможливі. Точніше кажучи вони можливі, але якби в області на посаді був Сергій Тулуб. Оприлюднення суттєво різних даних які роблять нині штаби партій я б навіть не називав класичним паралельним підрахунком – ці сьогоднішні вкиди інформації я б назвав певним інформаційним шумом. Нам же виборцям потрібно орієнтуватися на офіційні результати, давайте їх дочекаємося, - прокоментував Максим Михлик.

Також експерт додав, що партіям потрібно більш ретельно ставитися до такої складової кампанії як паралельний підрахунок та збирати всі протоколи для подальшого захисту результатів за необхідності.

Ситуацію з підведенням підсумків виборів в Черкасах Михлик охарактеризував як таку, що штучно затягується. На його переконання таке затягування ніколи не вигідно переможцям і часто вигідно тим, хто програв. 

- В «мутній водичці» неправильно підписаних протоколів, «недійсних» корінців і перетасованих мішків з виборчою документацією легко заплутати і заплутатись. І тоді значно простіше визнати вибори недійсними на кількох правильно визначених дільницях. А враховуючи цейтнот (бо рішення по черкаських виборах треба прийняти: по міському голові – не пізніш, як на п’ятий день, а по міській раді – не пізніш, ніж на десятий день після голосування), це стає дієвою технологією протягування «потрібних» кандидатів. Поки що ситуація не виглядає аж занадто загрозливою і непомітно (і, схоже, це вже почали розуміти) змінити результати волевиявлення буде неможливо. А тим, хто все ж наважиться на такі дії, варто нагадати про кримінальну відповідальність і порадити вчитись програвати. Неможливо виграти в майбутньому, якщо ти раніше не програвав і не робив з цього висновки», – вважає Максим Михлик.

Примітним є те, що для першого номеру у списку до обласної ради ВО «Черкащани» голови обласної ради Валентини Коваленко зміна інформації по ППГ та участь партії в політичних іграх на догоду колишніх регіоналів також викликало здивування.


- Інформація яку сьогодні активно поширюють в тому числі із штабу ВО «Черкащани» є недостовірною. Тому я не можу коментувати недостовірну інформацію яку поширюють в тому числі і окремі представники штабу ВО «Черкащани». Це блок відповідальності Ростислава Супрунова, тому у нього запитайте чому поширюється така інформація, чому одна інформація зникає а інша зявляється. Я володію оперативною інформацією зі штабу і можу вам підтвердити, що дійсно проходять уточнення протоколів, але і на вчора і на сьогодні із достатньо хорошим результатом до обласної ради проходять як Свобода так і Укроп. Те що до ради потрапляють ці політичні сили і не потрапляє Опозиційний блок мене дуже тішить. В умовах тієї гібридної війни яка ведеться проти нашої країни в тому числі і інформаційної я вважаю що дуже добре, що в обласній раді будуть представлені українські патріотичні, націоналістичні сили. Давайте дочекаємося офіційних результатів, але я переконана що ці дві політичні сили будуть в обласній раді, - зазначає в коментарі нашому виданню Валентина Михайлівна. 

Голова обласної організації ВО «Батьківщина» Анатолій Бондаренко також негативно характеризує процес підведення підсумків голосування на Черкащині. 

- Те як зараз відбувається підведення підсумків як в Черкасах так і по області інакше як ганебні фальсифікації назвати не можу. Треба робити результат до виборів агітацією і переконанням людей, влада в особі Блоку Петра Прошенка про це схоже забула. Позицію ВО «Черкащан» із публічною зміною результатів можу охарактеризувати лише як поведінку вужів на розкаленій сковорідці, - емоційно прокоментував Бондаренко. 

Натомість у партійних штабах ВО «Свободи» та «Укропу» нас запевнили, що не сприймають інформацію про своє не проходження до обласної ради і нині контролюють збір протоколів з районних ТВК. Також за даними протоколів вони долають прохідний барєр.
 

Останні новини