Користувацький вхід

На Черкащині прокурори попередньо відсудили у групи "Приват-Агро" 470 га землі

На Черкащині прокуратура попередньо відсудила у агрокорпорації 472 га землі та 600 тис. грн. сплати за самовільне користування. 

Судова тяганина бере свій початок з січня 2014 року. 22 травня 2017 Господарський суд Черкаської області частково задовольнив позовні вимоги прокуратури, остання ж радо прозвітувалася на офіційному сайті, що державні інтереси захищено. 

Мова йде про одну з філій всеукраїнської агрокорпорації - ТОВ «Приват-Агро Білозіря» та землі в Черкаському й Городищенському районах, які вона обробляє. 

Так, це самовільно зайняті земельні ділянки в адміністративних межах Білозірської сільської ради, Черкаського району за межами населеного пункту загальною площею 268,18 га та в адміністративних межах Хлистунівської і Будо-Орловецької сільських рад Городищенського району за межами населеного пункту загальною площею 204,67 га. Факт самовільного зайняття ділянок встановлено ще в 2013 році, однак товариство не усувало порушень. 

Господарський суд присудив сплатити ТОВ «Приват-Агро Білозіря» за самовільне зайняття земельних ділянок 600 тис. грн. та повернути землі у державну власність. 

Позовна вимога прокурора про заборону користування цією землею ТОВ «Приват-Агро Білозіря» до набуття товариством права користування зазначеними земельними ділянками у передбаченому законом порядку не була задоволена судом. Тобто до фактичного можлвого оформлення договорів оренди товариство продовжуватиме користуватися землею. 

Сторони процесу – прокурор та відповідач, мають право оскаржувати дане рішення суду до Київського апеляційного господарського суду, а після його рішення до Вищого господарського суду в касаційному порядку. На сьогодні рішення суду не набрало законної сили. 

Засновником і кінцевим бенефіціаром ТОВ «Приват-Агро Білозіря» значиться компанія з Белізу Пьорпл Перл Лімітед та зареєстрований в селі Скородистик, Чорнобаївського району Соломка Юрій Михайлович.

Останні новини