На Черкащині показали майстер-клас з "віджиму" землі

В Черкасах представники судової влади та прокуратури показали майстер-клас по «віджиму» землі, в рамках законодавчого поля. 

Земельні ділянки площею 125 га відібрали та повернули у державну власність не в якого небудь великого агрохолдингу чи орендаря тисяч гектарів, а у дрібного фермера з Лисянського району.

Так вчора 23 травня Апеляційний суд Черкаської області в судовому засіданні розглядав позов заступника прокурора області Мироненка О.М., представника прокуратури Лисянського району Почіпка О.С. до Фермерського господарства «Памила» власником та засновником якого є Лободський П.В.

В результаті судового розгляду колегія суддів у складі Сіренко Ю.В., Міщенко С.В., Пономаренко В.В. позовні вимоги прокурорів задовольнила у повному обсягу.

В ході судового розгляду відповідач фермер Лободський П.В. та його представник пояснили, що тривалий час обробляють земельні ділянки які стали предметом судового спору, своєчасно сплачують податки та орендну плату, мають в наявності власну техніку для обробітку землі та нерухоме майно для ведення сільськогосподарського товарного виробництва. В кінці 2013 року звернулися про надання цих земель для ведення фермерського господарства, землі були надані в оренду держгеокадастром за наказом від 29 січня 2014 року. До цього часу обробляли дані землі в статусі приватного підприємця.

Натомість представник прокуратури Лисянського району в судовому засіданні заявив, що укладені нові договори не можуть рахуватися законними, оскільки на думку прокуратури правочин на їх укладення був удаваним. Попередні договори як з приватним підприємцем не були належним чином розірвані, натомість укладені нові вже як з фермерським господарством. Можливо з метою отримати землю без аукціону, таким чином порушувалися права інших суб’єктів господарювання чи громадян на право отримання в оренду даних земель.

Представник відповідача відмітив, що на час укладення договорів з фермерським господарством норма про проведення аукціонів ще не діяла, тому не може застосовуватися в даному випадку як аргумент, оскільки закон не має зворотньої дії.

На фото фермер Павло Лободський. 

Третя сторона по справі, представник головного управління Держгеокадастру в своїх поясненнях не підтвердив та не спростував законність укладення договорів і заявив, що залишає відповідь на це питання на розсуд суду.

Примітним є те, що судова історія навколо цих земель які знаходяться у адміністративних межах Боярської сільської ради Лисянського району тягнеться з серпня 2014 року. Однією з підстав для судової тяганини стали кургани які розміщені на цих земельних ділянках. Лисянський районний суд відмовив у задоволенні позову місцевої прокуратури про скасування договорів оренди.

Вже у жовтні 2015 року справу за апеляційною скаргою прокурорів розглядав цей же Апеляційний суд Черкаської області (однак в іншому складі суддів). Тоді за таких же обставин, судді лише частково задовольнили скаргу прокурорів, і було вилучено 9 га земель на яких знаходилися кургани, а землі визначено як такі що відносяться до категорії земель історико-культурної спадщини. 

Договори ж по решті земельних ділянок були визанані законними. Вчора ж той же суд через трохи більше ніж пів року виносить вже протилежне рішення і задовольняє позов прокурорів та визнає договори незаконними.

Для кого приймалися такі рішення покаже лише час і нові користувачі даних земельних ділянок. 

Як повідомив у коментарі нашому виданню власник фермерського господарства Павло Лободський на цьому судова тяганина не завершиться.

- Ми отримаємо повне рішення суду і будемо подавати безперечно касаційну скаргу. На сьогодні землі засіяні і ми просто так їх не віддамо. Сьогодні ми побачили як судять дрібних фермерів, коли через пів року після одного рішення фактично виноситься інше, - пояснив Павло Вікторович.

Загалом же даний фермер обробляє 520 га землі.

Після написаного. 

Під час перебування суддів у нарадчій кімнаті в залі засідання було таке відчуття, що всі вже практично наперед знали рішення. Представник обласної прокуратури звертаючись до фермера сказав, «я вас як людину і фермера розумію, але нічого не можу зробити, ви знаєте хто і чому такі приймає рішення».
 

Останні новини