Користувацький вхід

На Черкащині бельгійського інвестора хочуть "виставити" на 1,5 млн. грн.

На Черкащині сільгосппідприємству ТОВ «Гранекс-Черкаси» держекоінспекція нарахувала 1,5 млн. грн. штрафу за водокористування. 

Так державна екологічна інспекція у Черкаській області провела позапланову перевірку даного суб’єкта господарювання та встановила ряд порушень, а саме: відсутність спеціального дозволу на користування підземними водами, недотримання режиму першої зони санітарної охорони свердловин, незадовільний стан та відсутність тампонажу на свердловинах, що не експлуатуються. За результатами перевірки складено адміністративний протокол та розраховані збитки у розмірі 1 млн. 496 тис. грн.

Адміністративний протокол передано до Черкаського окружного адміністративного суду, де справу призначено до розгляду на 30 серпня.

Відзначимо, що позапланова перевірка відбулася на основі ухвали Придніпровського суду від 27 липня. Ухвалою надано дозвіл на проведення позапланової перевірки в рамках кримінального провадження від 12 липня по частині 2, 364 статті ККУ. Слідчі національної поліції розслідують кримінальне провадження стосовно посадових осіб ТОВ «Гранекс-Черкаси» які «зловживаючи службовим становищем» допустили добування води без наявності спеціального дозволу.

В ході розслідування встановлено, що ТОВ «Гранекс-Черкаси» за місцем проведення господарської діяльності в селі Деньги, Золотоніського району на здійснює спеціальне водокористування з 9 артезіанських свердловин, проте спеціальний дозвіл на користування надрами виданий Державною службою геології та надр України на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку питних вод, тільки для 4 свердловин. Крім того з листопада 2016 року дозвіл виданий на ці 4 свердловини – анульований.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: БІЗНЕС-ПАРТНЕРИ ГУБЕРНАТОРА НЕ ХОЧУТЬ ВІДПУСКАТИ СВОЇХ КРІПАКІВ

Відзначимо, що засновником ТОВ «Гранекс-Черкаси» є громадянин Бельгії Марк Карел Амедее Ван Гоі. В Золотоніському та Чорнобаївському районах інвестор орендує 2500 га землі в адміністративних межах 5 населених пунктів. Тут він є прямим конкурентом по агробізнесу бізнес-родини губернатора Юрія Ткаченка.

Більше того, конфлікти між бельгійським інвестором та родиною губернатора вже виникали. Так у квітні 2016 року представники губернаторських СВК «Струмок» та ТОВ «Золотоніський бекон» звернулися з листом до повноважного посла Бельгії в Україні зі скаргою на свого конкурента – ТОВ «Гранекс-Черкаси».

Суть звернення полягала в тому, що місцеві бізнес-партнери губернатора Юрія Ткаченка жалілися повноважному послу Бельгії на представників ТОВ «Гранекс-Черкаси» засновником якого є громадянин його країни. Закиди полягали в тому, що засноване бельгійцем сільськогосподарське підприємство вже зараз пропонує власникам земельних паїв вищу ставку оренди (9-10 %), при тому що місцеві бізнес-партнери губернатора сплачують 7% орендної плати пайовикам. Бізнес-партнери губернатора висловлювали обурення та глибоке занепокоєння діяльністю представників бельгійця, які вже зараз надають різні види допомоги власникам паїв та вже попередньо «переманили» до себе половину власників паїв, хоча договори оренди з бізнес-партнерами губернатора закінчуються лише на кінець 2017 року.

 

Останні новини Черкас та Черкаської області