На Черкащині 2015 рік хочуть оголосити роком Симоненка

Як достойно відсвяткувати 80-річчя з дня народження Василя Симоненка? Про це міркували під час наради, яку 22 жовтня скликала голова обласної ради Валентина Коваленко. Ювілей видатного українського поета, який жив і працював на Черкащині, відзначатимемо 8 січня 2015 року. Письменники, видавці, бібліотекарі, театрали, художники, працівники освіти і культури, журналісти і архітектори, які взяли участь у обговоренні, запропонували оголосити 2015 рік на Черкащині роком Василя Симоненка. Також було запропоновано низку ідей, як вшанувати пам'ять видатного земляка.

Передусім, учасники обговорення зійшлися на думці, що відзначати 80-річчя поета необхідно не помпезно, без офіціозу, але творчо та оригінально. Виходячи із цієї концепції, потрібно організувати цікаві і масові заходи, щоб популяризувати постать Василя Симоненка і його поезію.

Зокрема, до ювілею поета планується створити біографічну театральну виставу, у якій би він постав у незвичному ракурсі. За цю справу пообіцяли взятися у обласному музично-драматичному театрі імені Т.Шевченка.

Говорили учасники наради і про необхідність з нагоди ювілею присвоїти одній з вулиць Черкас ім’я Василя Симоненка. Вулиця, яка вже існує у Черкасах, надто коротка – на ній усього кілька будинків. Серед вулиць для перейменування пропонувалися такі: Леніна, Фрунзе, Котовського, або будь-яка інша з радянською назвою. Остаточний варіант, який буде визначений, має затвердити міська рада.

Також, на думку учасників засідання, необхідно впорядкувати меморіальну дошку Василю Симоненку, розміщену на будівлі газети «Черкаський край».

Голова обласної ради запропонувала видати невеличку збірку поезій Симоненка, які відображають сьогодення України. Книжечка має бути невеличкого формату, щоб її було зручно носити із собою. Цю збірку планують видати великим накладом і відправити необхідну кількість бійцям на фронт для підняття бойового духу. Також пропонувалося видати окремим виданням казки Василя Симоненка і оновлену книгу спогадів про поета.

Серед інших заходів, які запропонували провести в рамках відзначення 80-річчя Симоненка: створення симоненківського блогу, де будуть зібрані усі відомості про поета; розміщення зовнішньої реклами із цитатами творів Василя Симоненка; реконструкція музейної кімнати «Робочий кабінет В.Симоненка»; проведення тематичних уроків і екскурсій для учнів та студентів тощо.

Останні новини