Музей загублених історій Трахтемирів.

Трахтеми́рів — село в Канівському районі Черкаської області України, колишнє місто, столиця гетьманів. Підпорядковане Григорівській сільській раді. Колишня козацька резиденція. До Трахтемирова належали літописні поселення Заруб город (Зарубинці) та Монастирок.

Сьогодні вони затоплені Канівським водосховищем. В Трахтемирові була найважливіша козацька святиня — Зарубинецький монастир. В Іпатієвському літописі в 1096 і 1168 рр. згадано місто Заруб з монастирем. Біля міста на Дніпрі був «Зарубинецький брід».

Зараз ця територія належить заповіднику, але це не спиняє любителів старовини. Нещодавно було повідомлення про те, що на території заповідника працівники СБУ викрили сховок зброї, закладений "чорними археологами".

Статус козацької резиденції Трахтемирів дістав у XVI–XVII століттях, коли у 1578 року під тиском запорозьких козаків король Стефан Баторій офіційно передав його у володіння січовикам. Саме тут працював козацький уряд, обирали гетьманів, приймали іноземних послів і майстрували козацькі флотилії.

До сьогодні в селі Трахтемирів збереглося кладовище, яке вважається «козацьким», — з кам'яними хрестами різноманітних форм, хоча більшість хрестів і датується XIX століттям. Серед них знайдено і 6 більш раннього часу.

Окрім історії із самозахопленням заповідної території структурами Ігоря Бакая сучасність заповідної території має багато інших сумних сторінок. Проте за неможливості вплинути на ситуацію, пропоную насолоджуватись краєвидами.

Останні новини