"Мусор на свалку - Захарченка в відставку" - Черкаські журналісти
Сьогодні близько 4-х десятків журналістів, представників різних ЗМІ, провладних, опозиційних, незалежних, організували та провели пікет під стінами обласного управління УМВС.
Журналісти висловили рішучий протест проти побиття відомої журналістки Тетяни Чорновол, яке сталося в ніч на 25 грудня. Пікетувальники вимагали відставки міністра Захарченка, швидкого розслідування справи, покарання винних та зустрічі з начальником обласної міліції Володимиром Ліпандіним.
Журналісти принесли з собою фото побитої Тетяни Чорновол та журналістів які постраждали внаслідок розгону Євромайдану. Окрім цього було декілька плакатів з написами: «Нас бють – захистіть нас», очевидно ще хтось з журналістів надіється на захист правоохоронців та «Кривавого міністра - геть».
Перед журналістами виступив відповідальний секретар обласної організації НСЖУ Василь Трохименко. Він звинуватив владу у небажанні об’єктивно розслідувати побиття журналістів. Також він висловив сподівання, що справжні журналісти будуть залишатися в авангарді у боротьбі за свободу слова, демократію та громадянське суспільство.
- Злочинцям правда непотрібна тому вони її бояться. Їм здається простіше залякати журналістів які захищають правду, але справжні журналісти були і залишаються на передньому краї боротьби за свободу слова, за демократію, за громадянське суспільство. Не так давно ми з вами протестували проти жахливого побиття журналістів, злочинцями у міліцейських погонах які розганяли Євромайдан.
Минуло досить часу щоб виявити тих злочинців і посади їх за грати, нажаль цього не сталося. Злочинці перебувають на свободі, а ті хто постраждав перебувають за гратами. Таке потурання злочинцям з боку влади породжує нові напади на журналістів і приклад цього ми бачимо по кривавій розправі над журналісткою Тетяною Чорновол. Я впевнений що справжніх журналістів не зломити і не залякати, ми як стояли так і стоятимемо на сторожі громадянського суспільства та свободи слова і будемо захищати один одного своєю журналістською солідарністю.
Закони України захищають журналістів але справа в тому що ми живемо вже у безправній державі, суди діють проти журналістів, справи не розглядаються. Тому ми висловлюємо рішучий протест проти невиконання законодавства на захист журналістів, вимагаємо якнайшвидшого розгляду цієї кримінальної справи і притягнення до відповідальності злочинців, - сказав Василь Трохименко.
Також він зачитав звернення НСЖУ з приводу побиття Тетяни Чорновол.
Журналіст Світлана Пічугіна виступили з ініціативою вручити своєрідний орден міністру МВС із зображенням фото побитих журналістів за його керівництва відомством.
- Ми вже тут проводили акцію протесту по подіям в Києві. Але ми бачимо, що ні міністр Захарченко, ні Янукович нас не побачили та не почули. Ми з колегами вирішили зробити символічний орден для Віталія Захарченка. На скільки я пам’ятаю, за останні 10 років такого жаху не траплялося. Це можна назвати війною влади проти журналістів, – заявила під час мітингу Світлана Пічугіна
Орден для міністра фото.
Після цього відомий Черкаський журналіст Володимир Лимаренко закликав проскандувати гасло: «Мусор на свалку – Захарченка в відставку». Покричавши трохи це гасло та «Кривавого міністра - геть» протестувальники вимагали зустрічі з Володимиром Ліпандіним. Поряд з цим журналісти уквічали ялинку портретами Захарченка.
Фото журнілсти уквічують ялинку.
На фото Володимир Лимаренко, закликає винести "сміття".
Все закінчилося тим що журналістів запросили у громадську приймальню де вони написали колективного листа на імя Ліпандіна з вимогою провести прес-конференцію. Для спілкування до них прийшов перший заступник Олег Киревич, який доволі формально відповідав на питання журналістів.
В цей час бабця-прибиральниця вже знімала плакати наклеєні мітингувальниками на скло вхідних дверей.
Своєї черги чекала вквітчана портретами Захарченка ялинка.
Підготував: Олександр Безпрозванний