МХП передав два автомобілі Renault Duster для патрулювання вулиць Набутівської громади

Холдинг МХП та Благодійний фонд «МХП – Громаді» підтримали ініціативу Набутівської громади на Черкащині щодо створення громадського формування для охорони громадського порядку в зазначеній ОТГ.

Завданнями формування «Набутівська Варта» буде спільне з нацполіцією патрулювання населених пунктів громади, допомога правоохоронцям у їх заходах щодо припинення адміністративних і кримінальних правопорушень, безперебійна та ефективна робота гарячої лінії організації з місцевим населенням.

Сприяння проєкту з боку МХП та фонду полягає у створенні матеріально-технічної бази «Набутівської Варти» на умовах співфінансування. Крім цього, департамент безпеки МХП надав новоствореному громадському формуванню професійну консультаційну підтримку. 

Ключі від новеньких авто членам громадського формування «Набутівська Варта» вручили заступник голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігор Лещенко, директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік та начальник відділу Департаменту безпеки МХП Андрій Горопацький.

За словами керівника департаменту безпеки МХП Руслана Пономаренка, ідея створення подібних формувань є актуальною для багатьох громад на територіях присутності компанії. Тому пілотний проєкт в Набутівській ОТГ може стати прикладом для інших населених пунктів. 

«В Набутівську ОТГ входять 13 сіл. Станом на сьогодні в громаді існує потреба в охороні порядку, адже тут немає власного поліцейського офіцера, а для патрулювання території площею 220 км² в поліції елементарно не вистачає людей. Після звернення керівництва Набутівської громади до проєкту долучилися департамент безпеки МХП, а згодом і Благодійний фонд «МХП – Громаді». Вивчивши проблему, ми запропонували конкретні кроки, в першу чергу – максимальне залучення до створення громадського формування місцевих жителів. Пізніше – вирішення питань транспорту та гарячої лінії. Результатом наших з місцевим самоврядуванням спільних дій стало утворення «Набутівської Варти». Планується, що до формування увійде близько 100 місцевих мешканців, – розповів Руслан Пономаренко. 

Він також зазначив, що ініціатива зацікавила інші місцеві бізнеси. Дізнавшись про те, що БФ «МХП – Громаді» передасть «Набутівській Варті» два сучасних автомобіля, вони зголосилися стати бізнес-партнерами проєкту та надавати пальне для патрулювання. 

«Набутівська Варта» створювалася згідно до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону». Рішення про створення громадського формування приймалося на зборах громади, до його складу на добровільних засадах можуть увійти лише ті люди, які працюють, навчаються або проживають у конкретній місцевості. Приміщення для об’єднання надала Набутівська ОТГ. Розроблений Статут формування пройшов узгодження як на виконкомі громади, так і в уповноважених управліннях НПУ. 

«Кількість бажаючих вступити до «Набутівської Варти» велика, люди приходять з більшості сіл громади. Але для нас головною є якість, представниками формування стали відповідальні люди з незаплямованою репутацією, – відзначив Костянтин Рак, який був обраний командиром «Набутівської Варти». 

Костянтин Рак уточнив, що мета «Набутівської Варти» – не заміна правоохоронних органів, а навпаки – їх всебічна підтримка. Він також наголосив, що Закон забороняє членам громадського формування використовувати під час виконання своїх обов’язків холодну та вогнепальну зброю. Планується почергове патрулювання населених пунктів громади, яке буде відбуватися ввечері та вночі – з 17:00 до 5:00. Здебільшого патрулювати села будуть співробітник УНП у Черкаській області та два представники формування. 

«Подібні ініціативи у громадах є дуже схвальними і заслуговують на підтримку з боку бізнесу. У Набутівській ОТГ живуть багато працівників та пайовиків «Урожаю» і мені хочеться, аби люди почувалися безпечно у своїх населених пунктах. Суть громадського формування якраз полягає у контролі правопорядку на вулицях сіл», - зазначив Олександр Воскобойнік, та закликав членів «Набутівської Варти» бути чесними і не покривати правопорушників, хоча вони і є односельцями. 

Хоча «Набутівська Варта» є пілотним проєктом, компанія вже мала досвід підтримки подібної ініціативи на Сумщині. За словами заступника голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігоря Лещенка, підприємством холдингу «МХП – Урожайна країна» та Благодійним фондом надавалася допомога громадському формуванню «Варта» у селі Пустовійтівка. На підтримку даного соціального проєкту лише у в 2021 році було виділено 120 тис. грн. 

«Діяльність «Варти» на Сумщині показала, що ситуація з дотриманням законності покращилася, а злочинців на території громади поменшало. Впевнений, такими ж будуть результати і в Набутівській ОТГ, – зазначив Ігор Лещенко. – Фонд «МХП – Громаді» буде й надалі підтримувати такі ініціативи в громадах присутності компанії, адже тут проживають наші пайовики та співробітники, а їх безпека вдома або на виробництві – наше першочергове завдання». 

Ігор Лещенко анонсував, що наступним таким кроком в планах фонду є допомога у створенні громадського формування в Степанецькій ОТГ на Канівщині Черкаської області. Проєкт запланований на серпень-вересень 2021 року. 

Крім появи формування, Набутівська ОТГ активно працює над проєктом «Поліцейський офіцер громади». Він передбачає, що громада зможе «найняти» собі окремого шерифа, який буде обслуговувати всі села ОТГ, але підпорядковуватиметься громаді та її очільнику.

Для ефективного виконання обов’язків шерифа, планується придбання автомобіля спеціального призначення шляхом збору коштів підприємцями, фермерами та жителями громади, а також завдяки участі у в одному з мікрогрантових конкурсів Благодійного фонду «МХП – Громаді». Надії небезпідставні, адже за фінансової допомоги БФ раніше було реалізовано схожий проєкт «Поліцейський громади» в селі Синівка Сумської області. Гроші в сумі близько 38 тис. грн було надано на облаштування приміщення для поліцейських, які будуть здійснювати свою службову діяльність на території місцевої громади.

Довідка. Проєкт «Поліцейський офіцер громади» запроваджений НПУ у 13 областях України. Станом на початок 2021 року вже працювали 365 поліцейських офіцерів у 229 громадах України.
  

Останні новини