Мирза, Радуцький і Кашко вирішили помірятися рейтингами?

Нещодавно журналіст та громадський активіст Михайло Малінін став респондентом під час проведення доволі цікавого, але й дивного соціологічного дослідження, яке за його словами проводила соціологічна служба з м. Львів під назвою «ФАМА». 

Як відомо далекоглядні політики розпочинають готуватися до виборів одразу ж після завершення попередніх виборів. Схоже, що дана істина не чужа і черкаським обранцям, як тим що пройшли до складу міської ради так і ті кому пощастило менше і вони програли у боротьбі за довіру виборця. Та й не дарма, виборів у найближчий час може бути більше ніж достатньо – це і ймовірність проведення виборів до Верховної Ради, це і місцеві вибори які можуть бути проведені за півтора року, а то й раніше.

Далі мова піде про політичне угрупування яке протидіє чинному міському голові Сергію Одаричу. Це насамперед група депутатів Черкаської міської ради від партії промисловців і підприємців та самовисуванців. 

Так, названа соціологічна служба проводила дослідження по м. Черкаси, методом прямого інтерв’ю з поділом виборців на два райони міста – Соснівський та Придніпровський та віковою вибіркою. Серед питань які ставилися перед респондентами наступні: 

Якби вибори до міської ради відбувалися найближчої неділі то за яку з партій Ви б проголосували і давався перелік з 17 партій. 

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися найближчої неділі то за яку з партій Ви б проголосували і давався перелік з 17 найбільш відомих партій.

Кого знаєте і кому довіряєте з переліку прізвищ місцевих політиків.

От саме в останньому питанні і крилася головна інтрига. До списку політиків про яких хотіли дізнатися думку замовники опитування, потрапив доволі вузький перелік із антиодаричівської команди, всього 9 осіб. Там були як діючі депутати Черкаської міської ради так і ті хто туди не потрапив. Однак не було жодного відомого рейтингового прізвища (наприклад Сергія Одарича, Анатолія Бондаренка чи Миколи Булатецького). Серед присутніх в анкеті наступні прізвища: Олександр Радуцький, Сергій Ткаченко, Олег Кашко (самовисуванці) Микола Мирза, Володимир Бурячинський, Костянтин Чернецький, Володимир Халай (партія промисловців та підприємців на чолі ідейним натхненником Миколою Мірзою) - депутати Черкаської міської ради. Були прізвища і двох кандидатів у депутати які програли свої округи витративши чималі бюджети – Станіслав Лукирич та Владислав Пономаренко.

Очевидно, що даний зріз робився для визначення найрейтинговіших і найвідоміших так би мовити в середині однієї команди з прицілом на можливу участь у імовірних виборах Верховної Ради.

Михайло Малінін вважає, що таким соціологічним дослідженням замовники ставили дві головні цілі. 

- На мою думку ставилося два завдання. Перше – це визначити найрейтинговіших осіб з окремо взятої команди на кожному із районів Черкас, які в перспективі могли б взяти участь у виборах до Верховної Ради. Друге – це визначення рейтингу партій які братимуть участь у виборах до парламенту, щоб по-можливості домовитися про використання того чи іншого бренда рейтингової партії під свого мажоритарника, - висловив свою думку Михайло Малінін.

Насамкінець відзначимо, що таке соціологічне дослідження не відображає реальну картину настроїв, оскільки не включало великої кількості рейтингових та відомих місцевих політиків. Однак ми б з радістю опублікували на сторінках свого видання результати такого собі внутрішньокомандного рейтингу потужної команди.

 

Останні новини