Микола Томенко: до річниці з народження Шевченка потрібні затребувані суспільством речі, а не чергова сауна в Каневі за державні гроші.

В перший день весни в приміщенні "Музею "Кобзаря"" за участі Народного депутата України Миколи Томенка відбулася презенція факсимільної копії альбому Тараса Шевченка. Власне саме подія відбулося завдяки коштам, які акумулював та виділив "Фонд Миколи Томенка". Сам народний обранець вже давно відомий як прихильник та популяризатор творчого доробку видатного українського поета, письменника та художника. Відзначив Микола Володимирович необхідність активної роботи по підготовці до 200-річчя з дня народження великого "Кобзаря".

 - Вся Україна готується до визначної дати. Наступного року ми будемо відмічати на державному рівні 200-у річницю з дня народження Тараса  Шевченка. Проте зараз ми бачимо псевдо потуги черкаського губернатора. Що вони зараз роблять? Оголосили про те що збудують автобан Київ - Черкаси. Але ж він мав бути побудований ще в 2012 році! Зараз навіть проекту навіть нема. Такі речі за один рік не будуються. Потрібно робити щось для людей. от навіщо будувати мармуровий іконостас в Успенській церкві? Якщо ви хочете приурочити це до шевченківських днів, то краще відновіть той дерев"яний, під яким Шевченка відспівували. Він же ж є на малюнках Шевченка. Що далі? За державні кошти будують церкву, яку передадуть московському патріархату. За що там будуть агітувати? За Кіріла і за руській мір? Та Шевченко в домовині буде перевертатися!!!  Зараз відстоюють необхідність будувати біля Чернечої гори за державні гроші готельний комплекс із сауною. Ну і справді, як же відвідати могилу Шевченка без сауни, - емоційно відзначив народний обранець, критикуючи підготовку обласної влади до ювілейної дати.

Менш критичний був шевченкознавець Сергій Анастасійович Гальченко, який опікувався автентичністю вигляду презентованого видання та готував посібник до журналу. Він відзначив важливу роль Миколи Томенка в підготовці проекту до реалізації та його внесок в відродження роботи над творчою спадщиною нашого земляка.

- В кожний ВУЗ та до кожної бібліотеки ми передамо по одному примірнику цього альбому. Ви можете звернути увагу, що нам вдалося повністю відновити вигляд альбому, адже Шевченко, готуючи інші картини, вирвав три аркуші з замальовками, і вони зараз зберігаються окремо. Проте завдяки відбиткам, ми змогли відновити первісний варіант альбому, таким як він і був, а факсимільні відбитки сторінок помістити на їх місце. А цей альбом дуже цікавий багатьма речами, зокрема тут ви бачите і записи та пояснення зроблені рукою самого Шевченка, і записи народних пісень зроблені рукою Куліша, який подорожуючи з Шевченком, використовував його альбом як записник, - менш емоційно розповів Сергій Анастасійович.

Факсимільні копії були передані до музею "Кобзаря". Нам би в свою чергу хотілося відмітити присутність місцевих опозиційних лідерів Миколи  Булатецького, Анатолія  Бондаренка, Наталії Старікової, Леоніда Даценка, колишнього мера Черкас Анатолія Волошина та колишнього ректора Черкаського національного університету Володимира Поліщука. Були присутні викладача ВУЗів та опозиційні депутати місцевих рад. Проте обласна та міська влада вочевидь проігнорувала захід. Напевне будують сауну в Каневі.

Останні новини