Миколі Булатецькому доведеться "воювати" на два фронти

Саме до такого висновку не важко дійти аналізуючи політичний розклад який сформувався на старті виборчої кампанії на одному з проблемних округів Черкащини – 194- му. Такий стан речей зумовлений багатьма факторами, які обов"язково суттєво впливатимуть на кінцевий результат парламентських перегонів в окремо взятому окрузі. 

Як би дивно це не виглядало, а Миколі Булатецькому, минулорічному переможцю виборів доведеться вести політичну війну на два фронти.

Опозиційний фронт.

Попри дружні заяви трьох політичних сил про підтримку єдиного кандидата в тому числі і Булатецького, скоріше за все заяви залишаться заявами, а реальні дії будуть зовсім протилежними.

Черкаський «УДАР» уже продемонстрував своїми реальними діями, що підтримка буде лише на словах. Чого лише варта діяльність Ірини Геращенко на підтримку опонента опозиціонера – Валентини Жуковської. За останнім прикладом відверто зневажливого ставлення ударівців до Миколи Івановича теж не треба далеко ходити. На вчорашній прес-конференції Ірини Геращенко в Черкасах ударівці яскраво дали зрозуміти, що не хочуть іміджево підтримувати Миколу Булатецького.

Ірина Геращенко ж заявила, що головне завдання щоб вибори були чесними і демократичними. Але поняття чесності і демократичності, як показує досвід, різний у Булатецького та Валентини Жуковської.

Нещодавно прес-служба Валентини Борисівни «как ни в чем не бывало» заявила, що вона вела минулорічну кампанію чесно і надіється що цьогорічна кампанія теж буде чесною.

Мабуть саме таку чесність і демократичність мала на увазі Ірина Геращенко.

Важливою проблемою залишається питання заповнення квоти «УДАРу» у складі дільничих комісій та що стратегічно важливо у складі окружної виборчої комісії. Для нас очевидним є те, що ударівці не віддадуть штабу опозиціонера свої квоти для заповнення його перевіреними людьми. А це буде ще одна бомба уповільненої дії яка вплине на результат в умовах суто технологічних виборів. 

Причому вже зараз ми маємо тривожні повідомлення щодо фактичного продажу квот «УДАРу» в комісіях людям іншого кандидата, але про це окремо й іншим разом. 

Важливим дзвінком псевдодопомоги від «УДАРу» для Миколи Івановича має стати відмова Андрія Кондратенко стати його довіреною особою.

Проте навіть не «УДАР» залишається головною проблемою Булатецького на опозиційному фронті.

Чи не головною особою яка кулуарно буде робити і неробити все щоб Булатецький програв вибори стане голова обласної організації ВО «Батьківщина» Анатолій Васильович Бондаренко. Більше того право на такі дії він отримає або вже отримав у центральному апараті партії. На це є цілий ряд причин.

Булатецький не потрібен у Верховній Раді ні лідерам опозиції – бо він не контрольований, ні голові обласної організації Анатолію Бондаренку – бо останній вбачає у Булатецькому головну загрозу для власної посади голови обласної організації партії, а відтак і до пирога партійного бюджету. 

З проходженням Миколи Івановича до парламенту позиції Бондаренка, які й так слабкі (оскільки він входить до групи Миколи Томенка, яка знаходиться в опалі Арсенія Яценюка – ред.) ще більше послабляться – результатом може стати втрата посади голови обласної організації ВО «Батьківщина»

Конфлікти між Булатецьким та Бондаренком виникали постійно з часу минулорічної кампанії,  особливо вони загострилися під час об’єднавчих процесів між «Батьківщиною» та «Фронтом Змін». Ми про це писали неодноразово, можна докладніше прочитати у матеріалах нижче.

Революційне крило Черкаської опозиції: "Царь не настоящий"

Опозиціонер Микола Булатецький хоче "з"їсти" Бондаренка, але може зламати зуби

Черговий демарш Булатецького - "політична шизофренія" чи тверезий розрахунок

Анатолій Бондаренко Миколі Булатецькому: "Упевнений, що Ви почуєте мої аргументи і погодитися з моїм правом на те, щоб їх відстоювати"

Технології зливу опозиційного кандидата з боку своєї ж партії теж давно відпрацьовані та апробовані минулорічними виборами – це і введення до складу ДВК людей непідконтрольних штабу опозиціонера які в певний момент за вказівкою будуть діяти проти Булатецького, це і координація по дискредитації кандидата використовуючи партійну структуру, це і злив інформації про плани дій штабу, створення лише видимої підтримки опозиційного кандидата під час захисту результату в ОВК та ЦВК. Ці всі перевірені методи ми вже спостерігали в минулому році і неодмінно будемо спостерігати під час цієї виборчої кампанії.

Обгрутованість наших прогнозів опосередковано підтверджують і заяви самого Миколи Булатецького. 

- Були спроби не допустити мене до виборів з боку наших Черкаських партнерів. На мене писалися листи в центральний апарат партії, щоб не висувати мене єдиним кандидатом. Про мене такого понаписували в листах, що якби я сам себе не знав, то повірив би тому що в них написано і точно не висував би себе на вибори. Такі нісенітниці понаписували, - вчора на прес-конференції заявив опозиціонер прозоро натякаючи на кулуарну діяльність Анатолія Бондаренка.

Також опозиціонер очікує про вокативної діяльності і надалі від так званих партнерів. 

- Сьогодні варто очікувати прокативної діяльності проти мене як кандидата і в середині опозиції. В тому числі і на окремих дільницях намагатимуться всунути провокаторів. Тому моє і моєї команди завдання не допустити проникнення до складу дільниць провокаторів, - зазначив опозиціонер. 

Нажаль Булатецький вважає найголовнішим моментом формальну підтримку трьох опозиційних сил. 

- Найважливіший момент – це підтримка опозиційних кандидатів всіма трьома опозиційними силами, - заявив він.

З цим важко погодитися, бо саме реальні дії, а не заяви стануть визначальними.

Нагадуємо, що перемогу Миколи Булатецького в минулому році вкрала влада, однак це відбувалося за мовчазної згоди трьох найбільших опозиційних сил ВО «Батьківщина», «УДАРу» та «Свободи».

Цього разу наш кореспондент нагадав Миколі Івановичу, що його так звані лідери опозиції фактично залишили без підтримки і яка гарантія, що цього знову не станеться.

- Я дійсно тоді закликав приїхати в ЦВК лідерів опозиції і заблокувати роботу комісії і заставити їх встановити результати. Цим, на мою думку, тоді можна було переломити ситуацію. Але можливо тоді лідери надіялися на мирне вирішення питання, - дав відповідь Микола Іванович.

Нагадаємо читачам як це було, відео Микола Булатецький закликає лідерів опозиційних сил захистити вибір черкащан.

 

Завершуючи аналіз опозиційного фронту, згадаємо кількома словами «Свободу». Від цієї політичної сили Миколі Івановичу також нічого сподіватися на серйозну підтримку – бо це не їх війна – по-перше, а по-друге ця політична сили нині знаходиться у напіврозібраному стані в нашому регіоні, без реального наповнення рядовими активістами. Проте й особливих перешкод опозиціонеру вона чинити не буде – принаймні продавати квоти у складах комісій конкурентам не буде, як то кажуть і на цьому спасибі.

Владний фронт.

Тут все очевидно і зрозуміло, бо це безпосередня лінія політичних бойових дій. Очевидним є те, що головним опонентом стане Валентина Борисівна Жуковська, хоча до сьогоднішнього дня навіть вагалися щодо її кандидатури.

Однак навіть противникам її балотування стало зрозуміло, що перемогти Булатецького якщо хтось і зможе то лише вона. Розрив який є легко можна буде подолати з допогою технологічної складової.

Очевидним є те, що це будуть суто технологічні вибори з порівняно низькою явкою виборців. Що ще раз поверне до життя призабуті технології «каруселей» і «печенья». Ніхто не скасовував і технологію підкупу. За потреби залучать і спецпідрозділи МВС. 

Щоб згадати славні часи розміщуємо призабуте відео.

 

Мало віриться в те, що явку суттєво піднімуть заклики Миколи Івановича йти на вибори як на «смертний бій» особливо в умовах передноворічної суєти.

Тому для найяскравішого опозиціонера Черкащини святий Миколай може принести дуже неприємний подарунок. Проте не будемо про сумне бо є ще час і є ще порох у порохівницях Миколи Булатецького, то ж бажаємо йому успіхів та перемоги. 

Підготував: Олександр Безпрозванний
 

Останні новини