Мерцям не потрібен родючий шар грунту (Фото, Відео)

Мерцям не потрібен родючий шар грунту, не потрібен він, точніше кошти вилучені за його продаж, і бюджету територіальної громади Черкас. Так вирішила міська влада, прокуратура та саме підприємство яке здійснює розробку нового кладовища № 7 у м. Черкаси, що знаходиться на вулиці Сурікова. 

За нашою інформацією роботи по проведенню облаштування території кладовища №7 здійснює приватна структура ЗАТ Черкаське шляхово-ремонтне будівельне управління.

Саме облаштування являє собою зняття півметрового родючого шару грунту, оскільки дійсно мерцям чорнозем ні до чого. Однак у відповідності до вимог законодавства грунт не може зникати просто так в невідомому напрямку. Але до юридичної сторони питання ми ще повернемося.

Зараз же до ціни питання. За оцінками фахівців в даній сфері, які на правах анонімності розповіли нам, то з території нового кладовища вивезено землі як мінімум на 2 млн. грн. і вона продовжує вивозитися.

Обласна прокуратура теж цікавилася цим питанням, однак родючий грунт вивозиться, покараних немає, як немає і повернених коштів до міського бюджету.

Ми здійснили виїзд на місце «облаштування» кладовища. І дійсно щодня там працює дві вантажівки, землю навантажує екскаватор і вона вивозиться в різних напрямках.

Земляних насипів куди мала б складуватися родюча земля до визначення порядку її подальшого використання немає в полі зору та їх і взагалі немає.

Земельних тереконів немає.

Нетривале спостереження одразу ж дало свої результати. Так земля вивозилася на облаштування території заводу Маїс яка знаходиться майже поруч з кладовищем.

Державний номер автомобіля який нам вдалося зафіксувати СА 6783 ВМ 

Це ж авто повезло землю в район Геронимівки. 

Згодом вантажівка, що вивантажувала грунт біля «Маїсу» вирушила переповненою в район села Геронимівка і заховалася в глибині лісів, очевидно повезла родючий грунт на будівництво елітного масиву під Черкасами. На відео знято рух автомобіля та видно номерний знак такий же який і на фото біля заводу «Маїс».

Варто відзначити, що процес освоєння родючого шару грунту тривав як за попередньої міської влади так триває зараз – вже за мера Сергія Одарича – це як то кажуть меру на замітку.

Нам же радили взагалі не піднімати це питання, бо за цим бізнесом стоять дуже "серйозні люди". 

А тепер повернемося до юридичної сторони питання. Так що ж мали б робити із родючим шаром грунту?

- Родючий шар грунту мали б використовувати для поліпшення малопродуктивних та деградованих земель, - це якщо коротко. Згідно статті 168 Земельного кодексу України грунти земельних ділянок є об'єктом особливої охорони. Власники земельних ділянок та землекористувачі не мають права здійснювати зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. При здійсненні діяльності, пов'язаної з порушенням поверхневого шару ґрунту, власники земельних ділянок та землекористувачі повинні здійснювати зняття, складування, зберігання поверхневого шару ґрунту та нанесення його на ділянку, з якої він був знятий (рекультивація), або на іншу земельну ділянку для підвищення її продуктивності та інших якостей, - розповів юрист Юридичної фірми «Результат» Максим Полішкевич.

Тож новому старому креативному меру є чим зайнятися які новій креативній прокуратурі. 
 

Останні новини