Мерський квартал: розслідування про нових землевласників у елітній Соснівці (+Бонус)

Брат міського голови Черкас Микола Бондаренко став щасливим землевласником у елітному мікрорайоні міста – Соснівка, не відстає і один із заступників градоначальника, а мама мера суттєво покращує житлові умови.

Саме про такі цікаві факти з життя сильних світу цього дізнається читач у черговому розслідуванні видання «Кропива». Нагадаємо, що ми вже робили аналітичний звіт за рік роботи новообраної міської ради яка вже встигла роздати безоплатно під забудову приватним особам землі на суму близько 50 млн. грн. Про конкретний приклад безоплатної передачі землі зовсім не бідним людям також писали на прикладі ділянок по вул. Дахнівській в Соснівці. Сьогодні ж настала черга пролити світло і на більш імениті прізвища які напряму або ж опосередковано в’яжуться з високими владними кабінетами Черкаської міської ради.

Клондайк золотої землі у тихій Соснівці 

В даному епізоді мова піде про земельні ділянки мікрорайону Соснівки які знаходяться в районі вулиць Мечнікова, Ціолковського, Золотоніська. Це незабудовані площі у тихій частині мікрорайону подалі від головної міської автодороги. 

22 вересня депутати пакетним голосуванням у згрупованих питаннях безоплатно віддали ці землі під забудову визначеному колу осіб. Вартість землі саме в цьому районі Соснівки складає 5-7 тис. дол. за сотку. Нижче наводимо прізвища набувачів землі та проекти рішень за якими вони передавалася. До того 16 вересня всі проекти були погоджені профільною земельною депутатською комісією. Ці прізвища нічого не скажуть пересічному читачу, але з цим інформаційним вакуумом будемо розбиратися далі. Загалом було віддано близько 50 соток землі на 5 ділянок. 

2-1100, вул. Мечникова, Заїчко Григорій Петрович, розмір 0,0905 га. Кадастровий номер 7110136700:02:014:0047
2-1101, вул. Золотоніська, Тебякіна Тетяна Іванівна, розмір 0,1 га. Кадастровий номер 7110136700:02:014:0056
2-1102, вул. Мечнікова, Заяць Сергій Олександрович, розмір 0,1 га. Кадастровий номер 7110136700:02:014:0048
2-1103, в районі вулиць Ціолковського, Мечнікова та Золотоніської, Димченко Сергій Вікторович, розмір 0,1 га. Кадастровий номер 7110136700:02:014:0053
2-1105, вул. Мечникова, Крітевич Вікторія Андріївна, розмір 0,1 га. Кадастровий номер 7110136700:02:014:0054

Земля для брата мера 

Дві земельні ділянки, зокрема які отримали безоплатно Заїчко Г.П. та Заяць С.О., вже рівно за два місяці після ухвалення рішення міською радою, 22 листопада були перепродані рідному брату міського голови Бондаренку Миколі Васильовичу. Вартість договору невідома, але даний факти підтверджує витяг з державного реєстру прав власності на нерухоме майно.

На сьогоднішній день ділянки Заїчко Г.П. та Заяць С.О. знаходяться у приватній власності брата градоначальника. Це відповідно ділянки за кадастровими номерами 7110136700:02:014:0047 та 7110136700:02:014:0048 – ці ділянки знаходяться поруч. 

Червоним позначені дві ділянки Бондаренка Миколи Васильовича 

Відзначимо, що Заїчко Г.П. є мешканцем селища Лисянка (звідти ж родом і міський голова) та одним із засновників ТОВ «Промбудіндустрія», яке виграє підряди на виконання робіт в обласному центрі і з яким місцеві ЗМІ повязують депутата Черкаської міської ради від ВО «Батьківщина» Юрія Тренкіна. Заяць С.О. є співзасновником юридичної фірми «Авента-центр», що зареєстрована в Черкасах. 

Бондаренко Микола Васильович є рідним братом нинішнього міського голови Черкас, місцем реєстрації є село Хижинці, Лисянського району, колишній депутат Лисянської селищної ради від ВО «Батьківщина» у 2010-2015 роках. 

Земля для родички заступника мера 

Одну із досліджуваних п’яти земельних ділянок отримала безоплатно за рішенням депутатів така собі Тебякіна Тетяна Іванівна – кадастровий номер 7110136700:02:014:0056. Вона ж за договором купівлі – продажу від 22 листопада 2016 року придбала і ділянку за номером 7110136700:02:014:0054 яка була безоплатно надана у приватну власність Крітевич Вікторії Андріївні. 

Примітним є те, що в проектах рішень про передачу землі у приватну власність, які є в розпорядженні редакції, громадянам Тебякіній Т.І. та Крітевич В.А. були вказані однакові ідентифікаційні коди набувачів. Зокрема в обох проектах був вказаний код громадянки Тебякіної Т.І. 

Фото Тебякіної Т. І. з соцмережі Фейсбук.

Як вдалося встановити виданню за ідентифікаційним кодом та відкритими джерелами інформації Тебякіна Тетяна Іванівна є тіткою заступника міського голови Черкас Романа Петровича Буданцева. Тебякіна Тетяна Іванівна (дівоче прізвище Буданцева Тетяна Іванівна) є мешканкою м. Кіровоград та є рідною сестрою батька заступника мера Буданцева Петра Івановича. 

Варто додати, що обидві земельні ділянки які нині знаходяться у власності громадянки Тебякіної Т.І. знаходяться окремо одна від одної. Одна з них яка була набута шляхом купівлі (ділянка Крітевич В.А.) знаходиться поруч з двома ділянками брата міського голови. 

На фото червоним позначено ділянки які знаходяться у власності громадянки Тебякіної Т.І. Зеленим позначено ділянку яка знаходиться у власності Гончара М.М.

Ще одна земельна ділянка яку отримав Димченко Сергій Вікторович за кадастровим номером 7110136700:02:014:0053 також дуже швидко перекочувала за договором купівлі-продажу громадянину Гончару Миколі Миколайовичу, договір складено 14 грудня 2016 року. 

Нотаріальні операції по договорах купівлі-продажу даних ділянок здійснював один і той же приватний нотаріус Черкаського міського нотаріального округу Фіщук С.О.

Далі буде ще більше – земля ще є 

Дивлячись на компактне розміщення даних п’яти ділянок у тихій Соснівці по кадастровій карті, поряд з уже відданими земельними ділянками є ділянки які ще знаходяться у комунальній власності. Але очевидно що цей масив запланували віддати громадянам так чи інакше наближеним до найвищого керівництва міста. Тому не виключено, що вже найближчим часом ці ділянки будуть вже в приватній власності, а з часом там виростуть елітні будинки. 

На фото зеленим кольором позначені ділянки які роздані, червоним - ділянки які ще в комунальній власності, але очевидно найближчим часом будуть роздані. 

Як голосували депутатські фракції?

Питання по даних 5 земельних ділянках були включені у згруповані питання, голосували за: БПП – 4; Батьківщина – 6; ПВД – 5; Свобода – 5; Черкащани – 4; Самопоміч – 1; Укроп – 3; РПЛ – 1. Всього 29 за.

Бонус + нові квартири для мами мера 

Окрім земельних операцій не можна промовчати і про фінансовий успіх мами міського голови Черкас, 2016 рік для неї став дійсно успішним. 

В той час коли син не покладаючи сил працював на розвиток обласного центру, мамі вдалося стати власницею двох квартир та нежитлового приміщення в першій черзі новозбудованого житлового комплексу «Сімейний» в мікрорайоні Митниця. 

Згідно даних реєстру прав власності на нерухоме майно пенсіонерка Бондаренко Олена Купріянова 22 листопада 2016 року придбала дві квартири – одну 142,9 кв.м ще одну площею 64 кв. м. та нежитлове приміщення 18 кв. м. Вся нерухомість знаходиться за адресою вул. Гагаріна 29. Орієнтовна вартість квадратного метру тут на час дольової участі складала 8 тис. грн. за кв. м. Тож вартість придбаної мамою мера нерухомості складає близько 1 млн. 800 тис. грн. 

Забудовником є дружина депутата Черкаської обласної ради від ВО «Батьківщина» Михайла Мушієка, Світлана Мушієк.

Анатолій Бондаренко та Юрій Ткаченко на відкритті першої черги житлового комплексу "Сімейний"

Останні новини