Мер відкликав позов щоб не зачіпати інтереси активіста

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко відкликав позов до суду який зачіпав інтереси громадського активіста наближеного до високих кабінетів Черкаської ОДА. 

Так мером відкликано заяву з Київського апеляційного господарського суду в якому міська рада Черкас планувала оскаржувати рішення Господарського суду Черкаської області. Предметом спору виступали умови оренди земельної ділянки, ціна питання – трохи більше 300 тис. грн. , намагалася відсудити міськрада як недоплату та штрафні санкції за оренду земельної ділянки.

На фото міський голова Анатолій Бондаренко - прийняв "Соломонове рішення" відкликати апеляційну скаргу. 

Суть справи

Депутати міськради 20.12.2007 року прийняли рішення про передачу в оренду приватному підприємству «Дніпробуд-Центр» в оренду на 49 років земельної ділянки у 1,21 га яка знаходиться у м. Черкаси біля перехрестя вул. Лісова Просіка та вул. Можайського під будівництво «таун-хаусів». 28.12.2007 року відповідний договір був укладений між міською радою та орендарем, 09.01.2008 року він був зареєстрований в держкомземі.

Договір надавав пільгові умови по сплаті орендної плати на період будівництва таун-хаусів - з 20.12.2007 по 20.12.2011 року у розмірі 2% від її нормативної грошової оцінки. Після завершення будівництва, але не пізніше 21.12.2011 року у розмірі 1% від її нормативної грошової оцінки.

Також договором визначалося, що у разі використання земельної ділянки з порушенням земельного законодавства або умов договору землі, в тому числі при перевищенні термінів освоєння земельної ділянки, орендна плата становить 10% . 

Станом на червень 2015 року підготовчих чи будівельних робіт на вказаній ділянці не було виявлено. Після цього орендарю був виставлений рахунок у 314 тис. грн., яка й стала спірною заборгованістю, тривала судова тяганина яка дійшла до Вищого Господарського суду України який і направив справу на повторний розгляд. 

Однак як слідує з матеріалів справи, виявляється, що 01.10.2014 року міська рада та орендар уклали додаткову угоду, якою прибрали відповідальність орендаря за несвоєчасне завершення будівництва та зберегли для нього пільгові умови оренди. 

Саме на основі додаткової угоди господарський суд і відмовив у задоволенні позовних вимог міської ради

Новий мер відмовився від судової боротьби 

Після тривалих судових тяжб, міська влада в особі мера Анатолія Бондаренка несподівано відкликає заяву про апеляційну скаргу, тим самим забезпечує орендарю спокійний сон на пільгових умовах оренди. 

Людиною яка тепер спокійно спатиме є Лобов Віктор Сергійович він є засновником ПП «Дніпробуд-Центр». Окрім того він є громадським активістом який чітко пов'язаний з відмою родиною Овчаренків. 

Так Лобов Віктор Сергійович є засновником Громадської організації «Громадський контроль і порядок» разом з рідним братом заступника губернатора Сергія Овчаренка, Вячеславом Овчаренком. Батько Сергія та Вячеслава Овчаренка, Микола Семенович Овчаренко є депутатом Черкаської обласної ради від БПП (у скликанні минулої обласної ради був членом фракції ВО «Батьківщина», але у червні 2014 року заявив про вихід з фракції "Юлі" її тоді доречі очолював Анатолій Бондаренко

Нагадаємо також, що Вячеслав Овчаренко засвітився у скандальній забудові в центрі міста по вулиці Хрещатик, його ПП "Україна-Центр" забудувало арку під редакцією газети "Нова Доба". Дане підприємство зареєстроване за однією ж адресою що й громадська організація "Громадський контроль і порядок".

Особисті та політичні зв’язки між учасниками спору очевидні, а відкликана мером апеляційна скарга свідчить, що сторони порозумілися, тільки що з цього місту?

Останні новини