Мер Черкас поклав око на комунальну власність у центрі міста

Міський голова Черкас, голова обласної організації ВО «Батьківщина» Анатолій Бондаренко поклав око на понад 100 метрів квадратних офісної нерухомості у самісінькому центрі міста.

Мова йде про офісні приміщення на другому і третьому поверхах у будівлі за адресою вул. Хрещатик 225 загальною площею 117 кв. м. де по факту нині знаходяться офіс Черкаської обласної організації «Батьківщина» та пов’язаних з нею структур (редакція сайту Про головне, громадська організація «Моя рідна земля»). Офіси знаходяться в тихому бізнес-центрі міста в будівлі яка суміжна з будівлею колишнього готелю «Словянський», та поки ще належать Комунальному підприємству «Управління по експлуатації будинку рад і об’єктів комунальної власності».

Балкон на який є вихід з другого поверху будівлі - це і є орієнтир де знаходиться офіс обласної ВО "Батьківщина". (див. на фото)

На 8 сесії Черкаської обласної ради яка відбулася 19 вересня до порядку денного було включено питання «Про Програму приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Черкаської області, управління якими здійснює Черкаська обласна рада, на 2016-2017 роки». Під час голосування як програму в цілому так і розгляд кожного об’єкту нерухомості не було підтримано, через нестачу голосів, імовірно до розгляду питань повернуться вже на сесійному засіданні 7 жовтня, коли явка депутатів очікується вищою. 

Серед об’єктів які пропонувалися до приватизації були і приміщення за адресою Хрещатик 225 – нежитлові приміщення № 10 і № 11 на другому поверсі та № 2 і № 3 – третього поверху. Вони згідно проекту рішення мали викуплятися орендарем на праві внесення невідємних поліпшень.

Саме на ці приміщення і поклав око міський голова Черкас як голова Черкаської обласної організації ВО «Батьківщина» Анатолій Бондаренко.

За інформацією отриманою у відповідь на наш запит до Комунального підприємства яке є балансоутримувачем даних нежитлових приміщень, ситуація повністю прояснилася.

Так загальна площа приміщень за адресою Хрещатик 225, другий поверх № 10,11 складає 61,8 кв. м., орендна плата складає – 2364 грн. на місяць; оренда одного квадратного метра – 38 грн. Внесені орендарем невідємні поліпшення склали – 128 тис. грн.

Загальна площа приміщень за адресою Хрещатик 225, другий поверх № 2,3 складає 56,1 кв.м., орендна плата складає – 1590 грн. на місяць; оренда одного квадратного метра – 28 грн. Внесені орендарем невідємні поліпшення склали – 81 тис. грн.

Орендарем даних приміщень згідно відповіді на запит виступає громадська організація «Моя рідна земля» - загальна площа 117 кв.м.

Відзначимо, що ринкові ставки оренди офісних приміщень в даній локації міста складають від 80 до 100 грн. за квадратний метр з 2014 року (саме з весни цього року Батьківщина переїхала в ці офіси) і по нинішній час. Тобто ціна оренди яку сплачує громадська організація «Моя рідна земля» як мінімум у 2,5 рази менша ринкової. 

Засновниками громадської організації «Моя рідна земля» є Анатолій Бондаренко, екс-депутат обласної ради від Батьківщини Володимир Гресь та партійний бухгалтер Олена Шатайло. 

Фактично у даних приміщеннях знаходяться офіси обласної організації партії ВО «Батьківщина».

Ціна купівлі квадратного метра в даній локації складає від 800 доларів за кв.м.

Надання дозволу на приватизацію депутатами Черкаської обласної ради фактично запустить процес прихватизації політичними структурами мера Анатолія Бондаренка ліквідної власності обласного комунального підприємства.

Примітним є те, що за надання дозволу на прихватизацію голосували представники фракцій БПП, Батьківщина та Відродження, але голосів не вистачило через загальну низьку явку серед депутатського корпусу. 

Відзначимо, що після публікації матеріалу на сесії 7 та 12 жовтня питання про приватизацію вже не виносилося. 

 

Останні новини